Suriyelilerden, Halep’te Yaşanan Katliama Tepki

Adıyaman’da yaşayan Suriyeliler, Halep’te yaşanan katliama tepki gösterdi.

Demokrasi Parkı önünde bir araya gelen Suriye Yenilik eğitim Kültür Derneği Başkanı Amr Alnmr, yaptığı açıklamada “Akan kan ve gözyaşını durdurmak için mücadele etmek hepimizin görevidir. Bu yaşanan zulme duyarsız kalmamalıyız” dedi.

Almnr, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Yıllardır zalimler başta Halep olmak üzere Afganistan, Filistin ve Suriye de Irak’ta Müslümanlara saldırıp kadınları ve çocukları acımasızca katlediyor.

Bugün Halep’te tarihin görülebileceği en acımasız ve vahşi katliamlarında biri yaşanıyor. Zalim Baas Rejimi Emperyalist Rusya İran hiçbir hukuk gözetmeden işlenen bu zulümlerin failleridir. AB, BM, ABD ise yaşananlar karşısında üç maymunu oynuyor.

Bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını daha karşılayamayacak hale gelmiş durumda ve ölümle alcıkla karşı karşıya bırakılmıştır.

Akan kan ve gözyaşını durdurmak için mücadele etmek hepimizin görevidir. Bu yaşanan zulme duyarsız kalmamalıyız. Ümmet olmanın gereğini yapmalıyız kardeşlerimizi yardımsız bırakmamalıyız.”

Yapılan açıklamanın ardından Suriyeliler ellerinde pankartlar ile slogan attıktan sonra ayrıldı.

HABER MERKEZİ

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir