Süryaniler Paskalya Bayramını Kutladı

Farklı dinler ve medeniyetlerin yüzyıllardır din, dil, ırk, ayırımı yapmadan birlik, beraberlik, barış ve hoşgörü içerisinde bir arada yaşadığı Adıyaman’da Süryani vatandaşlar Paskalya Bayramını kutladı.

Farklılığın zenginlik olarak görüldüğü, barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Adıyaman’daVali Abdullah Erin, beraberinde Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Davut Kulalar, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ile birlikte Adıyaman ve çevre illeri Süryani Ortodoks Metropolitliğini ziyaret ederek Süryani vatandaşların Paskalya Bayramını kutladı.

Vali Abdullah Erin ve beraberindeki heyeti kapıda karşılayan Adıyaman ve Çevre İller Bölge MetropolitiMor Griğoryos Melki Ürek ve Süryani cemaati üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Süryani vatandaşların paskalya bayramını kutlayarak kardeşliğin daim olması temennisinde bulunan Vali Abdullah Erin, “Adıyaman, dil, din, ırk, ayrımı yapılmadan asırlardır Müslümanı-Hristiyanı, Alevisi-Sünnisi, Türk’ü-Kürt’ü tüm vatandaşlarımızın huzur ve kardeşlik içinde yaşadığı bir medeniyet şehridir. Süryani vatandaşlarımızı şehrimizin bir mozaiği ve zenginliği olarak görüyoruz. İlimizdeki tüm Süryani vatandaşlarımızın paskalya bayramını tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKAN KUTLU, HIRİSTİYAN VATANDAŞLARIN PASKALYA BAYRAMINI KUTLADI

Her fırsatta ‘Huzur ve Barış Kenti Adıyaman’ temasına vurgu yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, il protokolüyle birlikte Adıyaman Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesini ziyaret ederek, Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramını kutladı.

Her fırsatta ‘Huzur ve Barış Kendi Adıyaman’ vurgusu yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, il protokolüyle birlikte Adıyaman’da yaşayan Hıristiyan vatandaşların Paskalya Bayramını kutlamak için Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesini ziyaret etti.

Adıyaman ve Çevre İller Bölge Metropoliti Mor GriğoryosMelki Ürek ve Süryani vatandaşlar ziyaret edip, Paskalya Bayramını kutlayan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman’daki hoşgörünün tüm dünyaya örnek olduğunu söyleyerek, bu barış ve kardeşliğin ebediyen sürmesini diledi.

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir