Taksiciler, Korsan Taksicilerden Şikayetçi

 

Adıyaman’da 25 yıllık ticari taksicilik yapan Nuri Sönmez, korsan taksicilerin büyük zararını gördüklerini söyledi.

Şuanda Adıyaman’da 110 tane ticari taksinin olduğunu belirten Sönmez, bunlardan 25 tanesinin faal olduğunu, bu 25 tanenin de iş yapamadığını ifade etti.

Korsan taksicilerin bir türlü engellenemediğine dikkat çeken Sönmez, “Ben 25 yıldır bu meslekteyim, 25 yıldır bu korsan taksicilik var. Bu korsan taksinin önüne geçilirse hem biz hemde vatandaş daha güzel faydalanır. Bunların denetimi maliye tarafından yapılıyor, trafik şube müdürlüğü yapar. Arkadaşlar ile toplanarak dilekce verdik ama bir sonuç çıkmadı” dedi.

Bunun bir an evllel önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizen Sönmez, şunları kaydetti:

“Biz çoluk çocuğumuza helal bir ekmek götürürüz. Diğer vatandaşlarda rahatlar, korsan taksiye biniyor ne olduğu belli değil. Başına bir iş gelse biz bilmedik diyorlar. Ticari taksi varsa neden korsana biniyorsun, vatandaşlarımızda da suç var. Korsan taksinin vergisi yok, benim sigorta pulum 850 onlarınki 150- 200 ben olsam bende ucuz götürürüm. Sıkıntımız böyle, yetkililerden rica ediyoruz, bu sıkıntının önüne geçmek için birşeyler yapsınlar. Bizim de yapmamız gereken birşey varsa başımızla gözümüz üstüne, bizde desteğe hazırız”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir