Tanrıverdi: “CHP Türkiye’de Her Kesime Hitap Edecek”

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, CHP’nin Türkiye’de her kesime hitap edeceğini söyledi.

Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’de her kesime hitap edecek ve şaha kaldıracak seçim bildirgesi ile 1 Kasım’da iktidar olacağını ifade etti.

CHP’nin seçim vaatlerinde tamamen gençlere önem verildiğinin altını çizen Tanrıverdi, şunları kaydetti:

“Emeklilere  Ramazan  ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye verilmesine dönük düzenleme yapılacak. Aile sigortası kanunu TBMM’den çıkacak. Kamuda taşeron işçiliğine son verilecek. Mevcut taşeron işçileri  kadroya alınacak. Kredi kartı ve tüketici kredisi  borçlarında faizlerin en az % 80 ‘inin silinmesine dönük düzenleme yapılacak. Siyasi ahlak yasası çıkacak. TBMM’de Kesin Hesap Komisyonu kurulacak. Passolig uygulaması kalkacak. Üniversite mezunlarının okurken aldıkları kredilerin geri ödenmesi  iş buluncaya kadar ertelenecek”

Tarıverdi, şöyle devam etti:

“Çiftçiye mazot  1 lira 80 kuruşa verilmeye başlanacak. Asgari ücretin vergisi kalkacak  net asgari ücret  bin 500 Liraya çıkacak. Esnafın emekli aylığında kesilen  Sosyal Güvenlik  Destek Pirimi kalkacak. Yüzde  10 seçim barajı kalkacak. Bir yıl içinde öğrencilerin yurt sorunu  çözülecek. Teşvik sistemi değişecek. Katma değer yüksek üretimi üzendiren sektörel teşvik  politikası uygulanacak. Vergi ve sigorta  prim borcu olmayan  KOBİ’ lerin , ödedikleri  vergi  ve sigorta primi kadar sıfır faizli  krediye erişimini sağlayacak  düzenleme çıkarılacak. Vahidi fiyat uygulamasına son verilecek. Orman köylüsü sigortalı işçi statüsüyle çalıştırılacak. Böylece emeklilik hakkı kazanacak”

AK Partinin seçim beyannamesini eleştiren Tanrıverdi, “AKP de seçim beyannamesini açıkladı. AKP’nin seçim beyannamesinde dikkat çeken detay asgari ücret vaadi oldu. CHP’nin bin 500 TL’li asgari ücret vaadini ‘kaynak yok’ diye gerçekçi bulmayan AKP’nin bin 300 TL’lik açıklaması şaşkınlıkla karşılandı. Şimdi biz  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten sözünü tutmasını bekliyor. AKP’li Mehmet Şimşek 1 Kasım’da oyunu CHP’ye mi verecek? 7 Haziran seçimleri öncesi seçmen sadece “Başkanlık Sistemi” vaad eden AKP, CHP’nin işçiye, emekliye hitap eden ekonomiyle ilgili vaatleri ile adeta dalga geçmişti. O gün CHP’nin vaatlerine burun kıvıran, dalga geçen AKP, CHP’nin emeklilere iki maaş ikramiye, asgari ücretin bin 500 TL’ye çıkarılması gibi vaatlerini 1 Kasım Seçim Bildirgesine koydu. O günlerde CHP’nin bu vaatleri için “İşçiye 1500 TL maaş vermek zulümdür, Kaynak nerede” diyen AKP’nin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Çıksınlar kaynağı ortaya koysunlar. Ben de oyumu CHP’ye vereceğim” demişti. Bir yılda 3 katrilyon harcanan Mercedes makam araçlarına ödenen para için “Çok değil, bunlar çerez parası” diyen Mehmet Şimşek’in AKP’nin 1 Kasım Seçim Bildirgesindeki vaatleri sonrası oyunu hangi partiye vereceği merak konusu oldu” diye konuştu.

Tanrıverdi, “AKP’li Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sözünü tutup oyunu CHP’ye verecek mi ? 13 yıldır AKP iktidarı niye asgari ücretlileri bugüne kadar düşünmedi ? 13 yıldır AKP iktidarı emeklileri niye bugüne kadar  düşünmedi ? 13 yıldır AKP iktidarı gençleri niye bugüne kadar düşünmedi ? Şimdi biz tüm halkımızı halkın lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkan olduğu Cumhuriyet Halk Partisine oy vermesinin tam zamanı diyoruz. Vaatlerimiz tamamen geçim vaatleri olarakta yansıtılabilir”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir