Tanrıverdi’den Teröre Tepki!

Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, terör olaylarına tepki gösterdi.

Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, “Biz ülkemizde, ülkemizin herhangi bir ucunda bir huzursuzluğun olmasını istemiyoruz. Terör olaylarına gelince biz terörün her türlüsüne de karşıyız ama biz ülkemizde barışın olmasını istiyoruz. Kesinlikle hiçbir cenazelerin olmasını istemiyoruz. Ölen asker de bizim, gerçekten dağ da ölenlerde bu ülkenin çocukları. Hiçbir ana yüreğinin yanmasından yana değiliz. Ölen askerin de annesini çevresinin ciğeri yanıyor. Şöyle ki o yolda giden başka birinin de ciğeri yanıyor. Biz bu olayların olmasından yana değiliz. Ülkede barışın, huzurun gelmesinden yanayız. Bunu da Türkiye Büyük Millet Meclisinde parti liderlerinin genellikle konuşmalarına hal ve hareketlerine dikkat etmeleri gerekir. Çünkü milletin gözü kulağı onlarda. Yani bugün farklı konuşmaları, daha doğrusu güzel konuşmaları millete huzur getirir ama birbirlerine karşı şiddetli konuşmaları da bu ülkeyi hüsrana uğratır” dedi.

Cemevlerini ibadet olarak kullandıklarını aktaran Tanrıverdi, şöyle devam etti:

“Cemevlerinin yasal statüye kavuşması için biz Avrupa insan hakları mahkemesine başvurmamıza rağmen, sonuç olarak lehimize karar çıkmasına rağmen, şu anda o konuda herhangi bir gelişme yoktur. Ne elektrik, ne de su hiçkimse tarafından karşılanmıyor. Sadece kendimizi karşılıyoruz, onun da bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde yasalaşıp yürülüğe girmesini istiyoruz”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir