Tatlıcıların Bayram Mesaisi

 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatlı satışlarının arttığına dikkat çeken tatlı satıcıları Kurban Bayramı’ndan dolayı siparişlerin çok sayıda olduğunu ifade ederken sabaha kadar mesai yaptıklarını dile getirdiler.

Tatlı satıcıları “Özellikle bayrama az bir zaman kala iş yoğunluğumuz daha da arttı. Gece gündüz demeden 60 kişilik çalışanımızla sipariş ve pastanemizin tatlı ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Bizim gibi işletmelerin yıl içerisinde iş yoğunluğu en fazla bayramda yaşanıyor. Allah’a şükür şu ana kadar satışlarımız iyi” ifadelerini kullandı.

 “Vatandaşlar Baklavaya Rağbet Gösteriyor”

Baklavanın Türk damak tadının değişmez tatlarından biri olduğunun altını çizen Tatlı Satıcıları “Baklava Türk milletinin değişmez bir damak tadıdır. Baklavanın en güzel tarafı baklavayı yerken çok sayıda değil az sayıda yediğin halde seni tok tutabilmesidir. Burada cevizli baklavaya rağbet gösteriliyor. Cevizli baklava ekonomik ve yöresel tat olarak ilgi görmektedir.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir