TBMM BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN TARİHİ MÜJDEYİ VERDİ

TBMM BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN TARİHİ MÜJDEYİ VERDİ

YATIRIMCI İŞ ADAMLARININ YÜREĞİNE ADETA SU SERPTİ

“OSB’de Yapılan Yatırımlar, 6. Bölgedeki Bütün Teşviklerden Yararlanacak”

Adıyamanlılar Vakfı’nın bu önemli toplantısına iştirak ederek yıllardır başta yatırımcı iş adamlarını ilgilendiren tarihî müjdeyi Adıyamanlılar Vakfı’nda veren TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Bakanlar Kurulu kararıyla 5. Bölgede yer alan illerin OSB’lerinde yapılan ve yapılacak olan yatırımlar 6. Bölgedeki mevcut OSB’lerde var olan bütün teşviklerden yararlanacağını söylemesi, yatırımcı iş adamlarının yüreğine âdeta su serpti.

Aydın, “23 il için başlatılan teşvik yasasının Adıyaman ilimizi sosyoekonomik anlamda kalkınmasına vesile olabileceği kadar, 5. Bölgede yer alan illerin OSB’lerin 6. Bölgedeki illerin bütün teşviklerden yararlanacağına dair Bakanlar Kurulu kararının çıkmasıyla inanıyorum ki Adıyaman ilimiz âdeta bir yatırım kenti olacak ve böylece binlerce işsiz insanımıza istihdam kapısı aralanmış olacaktır. Bu toplantıya başlamadan önce Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi ile yaptığımız görüşmeden sonra bu konuyla alakalı ilk müjdeyi Adıyamanlılar Vakfı’nda vererek kamuoyuna duyuruyorum. AK Parti hükûmeti döneminde, OSB’lerde çok ciddi manada yatırımlar yapıyoruz. Adıyaman OSB’de son iki yılda 850 dönüm alan kamulaştırdık. Bunun için de 45 milyon TL kamulaştırma bedeli ödedik. Hamd olsun, Adıyaman söz konusu olunca araladığımız bütün kapılar açılıyor. Bu aşamadan sonra artık yağ var, şeker var, un var ve bu helvayı da siz değerli iş adamlarının yapacağına inanıyorum. Devlet artık eskisi gibi değil, yatırım yapmak isteyen bütün yatırımcıların önünü açmak için elinden gelen gayreti sarf etmeye devam ediyor. Bu tarihî fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Bundan böyle yapacağınız yatırımla hem siz kazanacaksınız, hem Adıyaman kazanacak hem de devletimiz kazanacak. Bir kişi ile yatırım yapma gücünüz yoksa üç beş kişi bir araya gelerek güzel yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Huzur ve güven çok önemlidir. Bu anlamda Adıyaman, Türkiye’nin en şanslı illerinin başında yer almaktadır. Türkiye’nin geleceğine hep birlikte yön vermek için el ele ve omuz omuza vermek zorundayız” diyerek verdiği bu önemli müjde ile büyük alkış aldı.

Toplantının sonunda Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla Ocak ayı içerisinde Halep’e gönderilen 19 tır dolusu gıda yardımında bulunan vakıf yöneticilerine ve iş adamlarına yönelik hazırlanan teşekkür plaketi, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın tarafından takdim edildi.

Haber Merkezi

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir