TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın:“Bin Yıllık Kardeşliğe Fitne Sokmak İstiyorlar”

“Kürtlerin İradesine İpotek Koymaya Çalışan Anlayışla Mücadele Ediyoruz”

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, bölge halkının teröre prim vermediğini ve duasıyla desteğiyle yanlarında olduklarını söyleyerek, “Bölge Halkına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Aydın “ Adıyaman programını yaparken şevkimiz yoktu, maalesef son dönemlerde Türkiye’de bozgunculuk yapmak isteyen, bu ülkede bin yıllık kardeşliği fitne sokmak isteyen, bizi bir birimize düşürmek isteyen bir takım çevrelerin oyunlarıyla, bir takım ulusalar arası güçlerinde desteğiyle, taşeronuyla terör örgütü ve en çokta bu bölgeye zarar verdi” dedi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aydın; “ Kürtlerle mücadele değil Kürtleri tutsak yapmaya çalışan, Kürtlerin iradesine ipotek koymaya çalışan, Kürtlere baskı uygulayan ve Kürtlerin hizmet almasın engel olan, onların özgür bir şekilde coğrafyasında gezmesine engel olan, baskılayan, çoluk çocuğunu dağa kaçıran, o coğrafyada çukurları kazan, bombalarla masum insanların ölmesine sebep olanlar Kürtleri temsil edemez. Kürt kardeşlerimizin can ve mal emniyeti, bu ülkenin huzuru, birliği ve bütünlüğü adına devletin verdiği bir terörle mücadele vardır. Ve bu mücadele sonuna kadar devam edecektir” diye konuştu.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, şöyle dedi:

” Bölge Halkına teşekkür ediyorum. Bu güne kadar duasıyla, desteğiyle her zaman yanımızda oldular. Teröre karşı bölge halkı prim vermiyor. Çünkü en çok terörden, zulümde, şiddetten zarar gören bölge halkının kendisidir. Dolayısıyla bölge halkı artık terörün bitmesini istiyor. Artık Kürt kardeşlerimiz, bu terör örgütlerine elinizi yakamızdan çekin diyor. Bizim omzumuzdan ateş etmeyin diyor, masumları öldürmeyin diyor. Herkes rahat olsun. Bu ülkenin birliği, dirliği ve huzuru, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği neyi gerektiriyorsa yine demokrasi içerisinde insanlarımızın hak ve hürriyetlerine sadık kalarak, onların haklarını daha da geliştirerek terörle mücadeleyi de sonuna kadar sürdürerek bu mücadeleyi de sürdüreceğiz. Sözüm ona Kürt kardeşlerimizi istismar ederek, Kürtlerin omzundan ateş etmeye çalışan zalimhane bir örgütün eseri olarak bugün Adıyaman’da bir şehidimizi uğurladık, işte bunun için hakkınızı helal edin”

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir