TBMM Başkan Vekili Aydın;  “Zaman Birlik Ve Beraberlik Zamanı”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılarak Adıyaman’ın spor camiası ve sporcularını yalnız bırakmadı.

Adıyaman’ın verdiği şehit haberi ile büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirten, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, düzenledikleri iftar yemeği ile ilin Spor Camiası, Protokolü, Spor Kulüp Başkanları, İl Temsilcileri, Gençlik Merkezi Üyeleri ve aileleri, Siyasi Parti temsilcileri, Kanaat Önderleri, Stk ve Dernekler, Engelliler Dernekleri ve Suriyeli Çocuklarla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın’ın da kendilerini yalnız bırakmadıklarını belirterek, teşekkür etti.

TBMM Başkan Vekili Aydın, Grand Hotel Adıyaman’da düzenlenen iftar yemeğinde, “ülkenin içerisinde bulunduğu zor günlerin Ramazan ayının bolluk ve bereketi ile birlikte tüm İslam alemine hayırlar getirmesi” dileklerinde bulunarak Türkiye’nin Dünya’da en hızlı gelişen ve kalkınan bir ülke olmasına kimselerin tahammül edemediğini söyledi.

2000’li yıllarda Türkiye’nin ve Adıyaman’ın sosyal ve ekonomik durumuna dikkat çeken Aydın, şöyle konuştu:”

AK Parti ile birlikte Türkiye çok büyük bir gelişim süreci yaşayarak önemli kalkınma hamleleri yapmıştır. Dünyanın en önemli havaalanı projesi, otoyollar, teknoloji, eğitim, sağlık başta olmak üzere birçok alanda bütün dünya ve Avrupa krizler yaşarken biz her gün yeni proje ve yatırımlara imza attık. Dünya 5’ten büyüktür diyoruz çünkü biz gücünü halktan alan bir parti olarak milletimizin refahı için çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerle ve spor camiası ile bugün bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Özellikle siz gençlerimizin daha iyi imkanlara kavuşması ve modern tesisler de spor yapabilmeniz için her geçen gün ilimize bir yeni tesis daha kazandırabilmek için gayretle çalışıyoruz. 2000’li yıllardaki sporcu sayısı yok denecek kadar az olan Adıyaman’da bugün yüzlerce milli sporcumuz Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları elde etmeyi başarıyor. Hedefimiz ise olimpiyatlarda ilimize madalya kazandırabilmek. Bu gün ilimizde bir şehit verdik. Allah mekânını cennet eylesin. Mesele Kürt meselesi değil, bende kürdüm. Ancak dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlara bakın bizleri ayrıştırmaya çalışıyorlar. Hendeklerle, silahla ve bombalarla bizi kimseler yıldıramayacak. Bizler bu milletin geleceği ve refahı için her şeyimizi ortaya koyduk. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun herkesin fikrine saygımız var, ayrımcılığa karşıyız.

Bugün Ramazan sofrasında ilimizin genç sporcuları, aileleri, stk’lar ve spor camiası ile birlikte aynı sofrada iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İşte bizi biz yapan en önemli şeylerden birisidir birlik ve beraberlik. Bu nedenle hepinizin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını ve huzur içerisinde bayram geçirmenizi diliyorum. Birbirimize sıkı sıkı kenetlenerek güçlü yarınlara birlikte yürümek istiyoruz.”

Adıyaman’ın Spor Camiası, Spor Kulüp Başkanları, İl Temsilcileri, Gençlik Merkezi Üyeleri ve aileleri, Siyasi Parti temsilcileri, Kanaat Önderleri, Stk ve Dernekler, Engelliler Dernekleri ve Suriyeli Çocuklarlarında katıldığı iftar yemeğinde TBMM Başkan Vekili Aydın, Vali Yardımcısı Levent Öztin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı sporcularla ve Suriyeli çocuklarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. HABER MERKEZİ

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir