TBMM Başkan Vekili Aydın’dan Adıyaman’a Bir Müjde Daha “Kâhta-Narince-Siverek Yolunun İhalesi 10 Mart 2016’da Yapılacaktır”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta-Narince ve Siverek yolunun ihalesinin 10 Mart 2016 tarihinde yapılacağı müjdesini verdi.

Yapılacak olan yol ihalesiyle ilgili bir açıklama yapan TBMM Başkanvekili  ve Adıyaman AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın; Bilindiği üzere, Kâhta-Narince-Siverek yolu 86 km uzunluğunda olup, bunun 3,5 km’si sathi kaplamalı bölünmüş yoldan oluşmakta ve 79,9 km’si ise sathi kaplamalı tek yoldur. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı yatırım programında Kâhta-Narince-Siverek Yolu 330,800 Milyon TL (yaklaşık 331 Milyon TL) yenilenen proje bedeliyle yer almış bulunmaktadır. Nissibi Köprüsü yapımı ile birlikte hazırlanan yeni projede 86 km olan yol uzunluğu toplamda 14 km kısalmaktadır. Sadece Kâhta ike Nissibi Köprüsü arası 50 km’den 41 km’ye düşecek olup 9 km kısalacaktır. 25 m platform genişliğinde 2×2 bölünmüş yol olarak yapılacak olan bu yolun ihale hazırlıkları sürdürülmekte olup, 10 Mart 2016 tarihinde Kâhta-Narince-Nissibi arası 41 km uzunluğundaki 1.Kesimin ihalesi yapılacaktır. 2015 yılı Mayıs ayında bitirilen Nissibi köprüsü ile söz konusu yolun da tamamlanmasıyla Kâhta-Narince-Siverek yolu 2×2 bölünmüş yol standardında ve sıcak asfalt olup adeta bir otoban kalitesinde trafiğe hizmet verecektir.

Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, tekrar Adıyamanlı hemşerilerime şimdiden bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir