TBMM Başkan Vekili Aydın’dan Müjde Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi

İnşaat Yapım İhalesi 24 Mart 2016’da Yapılacaktır

Adıyamanımızın gerek bölgemizde gerekse ülkemizde her alanda bir marka değer olması için çalışmalarımız durmadan devam etmektedir. Bu nedenle, yapılan ve yapılacak olan tüm yatırımları titizlikle takip etmeye de devam etmekteyiz. Özellikle, eğitim noktasında bu çabamız olanca hızıyla sürerken, ihtiyacımız olan ve örnek teşkil edecek bir yatırımla Adıyamanımızda çok önemli bir projeye daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Daha önceden belirttiğimiz üzere hemşehrilerimizin bir büyük beklentisini karşılama noktasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılı devlet yatırım programına aldığı MİLLİ EĞİTİM HİZMET İÇİ EĞİTİM MERKEZİ’nin Adıyamanımız’da kurulması kararlaştırılmış bulunmaktadır.

Maliyeti 33 Milyon TL olacak olan; 24 Derslik, halkımızın Öğretmenevi ihtiyacını da karşılayacak olan 220 kişilik büyük bir Uygulama Oteli, sosyal donatıları ve çevre düzenlemeleriyle Türkiye’de örnek teşkil edecek bir Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nin hem sosyal hem de kültürel anlamda ilimizin çehresini değiştireceği kaçınılmazdır.

Bu manada; bu önemli eserin Adıyamanımıza kazandırılmasında çalışmalara süratle devam edilmekte olup en son gelinen nokta da; planı, projesi tamamlanmış, kaynağı da hazır olan MİLLİ EĞİTİM HİZMET İÇİ EĞİTİM MERKEZİ’nin İNŞAAT YAPIM İHALESİNİN 24 MART 2016 TARİHİNDE YAPILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nin 24 Mart 2016 da yapılacak olan inşaat ihalesinin Adıyamanımıza ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını diler, bizden desteklerini esirgemeden Adıyaman’a hizmet için hemşerilerimizin yanında olan başta, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, milletvekillerimiz, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir Yorum

  1. Allah razı olsun sizinle gurur duyuyoruz sayın başkanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir