TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın “Almanya’nın Dünya Barışına Katkı Vermediğini Herkesin Görmesi Lazım”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Bütün terör örgütlerini kucaklayarak bize karşı maşa olarak kullanan Avrupa’nın, Almanya’nın maalesef dünya barışına ve Avrupa huzuruna katkı vermediğini artık herkesin görmesi lazım.” dedi.

Aydın, Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Gölgeli, Elmalı, İkizce ve Yapraklı köylerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ahmet Aydın, Almanya’nın son dönemlerde Türkiye karşıtı tutumunu çok net bir şekilde gördüklerini, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in suçluluk psikolojisi ile hareket ettiğini belirtti.

Almanya’nın AB’nin tek sorumlu mercisi gibi karar verdiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Almanya zaten bize karşı takındığı tavırlar ve yaptığı faaliyetlerle suçüstü yakalanmıştır. Almanya’nın terör örgütlerine nasıl ev sahipliği yaptığını çok iyi biliyoruz. FETÖ mensuplarını nasıl bağırlarına bastıklarını biliyoruz. 4 bin 500’e yakın terör örgütü mensubunun dosyası mevcut. Fakat Almanya bize hiç birini iade etmiyor. Bütün terör örgütlerini kucaklayarak bize karşı maşa olarak kullanan Avrupa’nın, Almanya’nın maalesef dünya barışına ve Avrupa huzuruna katkı vermediğini artık herkesin görmesi lazım.”

Aydın, Türkiye’ye karşı hareket eden bir çok terör örgütünün batıdan beslendiğini çok iyi bildiklerini vurgulayarak, Avrupa’nın adeta bir haçlı ittifakında birleştiğini kaydetti.

Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasının, başta terör sorunu olmak üzere tüm sorunları çözmesinin batıyı ve Almanya’yı rahatsız ettiğini savunan Aydın, “Almanya tamamen suçluluk psikolojisi ile hareket ediyor ve kendi yaptıklarını görmezden gelerek Türkiye’nin önünü kapatmaya çalışıyor. Bugün Almanya’nın içinde bulunduğu psikolojik durum gerçekten analiz edilmelidir.” diye konuştu.

“TERÖRE KARŞI SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ KARARLI MÜCADELENİN SONUÇLARINI ALIYORUZ”

TBMM Başkanvekili Aydın, teröre karşı sürdürdükleri kararlı mücadelenin sonuçlarının alındığını bildirdi.

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Göçeri köyünde yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların tamamlanmasının ardından 27 köyün otuz yıllık su problemini kalıcı olarak çözeceklerini söyledi.

Çalışmaların başarılı şekilde sürdüğünü aktaran Aydın, sürekli köyleri gezerek halkın sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ve biz buralara hizmet ve yatırım götürmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Vatandaşımızın sorunlarını yerinde görerek çözüm bulmaya çalıştıklarını kaydeden Aydın, şöyle konuştu:

“Ama görüyoruz ki birileri dağlara, bu halka hizmeti önlemek için çıkıyor. Her türlü oyun ve tezgahın içinde olarak millete kurşun sıkıyorlar. Fakat teröre karşı sürdürdüğümüz kararlı mücadelenin sonuçlarını alıyoruz. Yine dün yapılan operasyonlarda sözde terör örgütünün üst seviyesindekiler ölü olarak ele geçirildi. Terörle mücadelede etkin bir mücadele yaparken öbür taraftan halkımızla kucaklaşarak ve her türlü yatırım ve hizmeti getirerek ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam ediyoruz.”

TARİHİ SEÇİM

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “2019 seçimleri parlamenter sistemin uygulandığı Meclis-i Mebusan’dan beri en önemli ve tarihi bir seçimdir.

Aydın, yaptığı açıklamada, 2019 seçimlerinin önemli ve tarihi bir seçim olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bir sistem değişikliğine gittiğini belirten Aydın, şöyle konuştu:

“Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet modeline 2019 yılı itibarıyla geçiyoruz ve bunun ilk meyvelerini 2019’da almaya başlayacağız. 2019 seçimleri parlamenter sistemin uygulandığı Meclis-i Mebusan’dan beri en önemli ve tarihi bir seçimdir. 3 Kasım 2019’da bir taraftan milletvekili seçimleri hem de Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Yapılacak seçim, Meclis-i Mebusan’dan bu yana en önemli seçimlerinden biri olacak çünkü Türkiye ilk defa sistem değişikliğine bu seçimde gidecek. Bu seçim millet adına ne kadar değerli olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Biz seçimden seçime halkın arasında olan bir siyasi parti değiliz. Seçim endeksli çalışmıyoruz. Biz her gün seçim olacakmış gibi sahadayız. Çünkü biz gelecek seçimler için değil gerçekten bu ülkenin gelecek nesilleri için çalışıyoruz.”

2019’un tarihi bir fırsat olduğunu vurgulayan Aydın, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda 2019’un çok önemli bir viraj olduğunu ve bu virajı sağlıklı bir şekilde millet adına geçirmeleri gerektiğini kaydetti.

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir