TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; “Vali Abdullah Erin’in Çıtayı Daha Da Yükselteceğine İnanıyorum”

 

Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Adıyaman Valisi Abdullah Erin’e milletvekilleri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, beraberinde ki parti teşkilatıyla Vali Abdullah Erin’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Adıyaman’ın sorun ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Vali Abdullah Erin’in Adıyaman’da ki hizmet çıtasını yükselteceğine inandığını ifade ederek, “Sayın Valimiz ile geldiğinden beri sürekli istişare halindeyiz. Birlikte 4 ilçeyi ziyaret ettik. Daha önceden tanıdığımız ve bölgenin insanı olan bir arkadaşımız. Hizmete gönül vermiş, milli ve manevi değerlere duyarlı çok değerli bir kişi. Kendisine ‘hayırlı olsun’ diyorum. Güzel Vali, güzel Adıyamanımıza yakışır. Yeni olmasına rağmen güzel bir koordinasyon, güzel bir uyum sağladık. Atanmış ve seçilmişler hepimiz bulunduğumuz süre içerisinde bu milletin hizmetkarı olarak inşallah yolumuza devam edeceğiz. Çok güzel işler yapabileceğimizi düşünüyorum. Daha önceki Valimiz Mahmut Demirtaş da 4 yıl içerisinde Adıyaman’a çok güzel eserler kazandırdı. İnanıyorum ki yeni Valimiz Mahmut Demirtaş’ı aratmayacak. Çıtayı daha da yükselteceğine inanıyorum” dedi.

Aydın, ilçelerde yapılan koordinasyon toplantılarını 6 ay sonra yeniden yapmaya başladıklarını ve önceki sorunların büyük çoğunluğunun son koordinasyon toplantısın da dile getirilmediğini kaydetti.

Vali Abdullah Erin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Adıyaman’ı tanımaya çalıştığını kaydetti.

Vali Erin, “İlçe ziyaretlerini başlattık. Brifingden dinlemek ile yerinde görerek problemleri yerinde tespit etmek daha yararlı oluyor. Biz burada üzerimize düşeni yapacak. Ankara’da ki siyasetcilerimiz de üzerine düşeni zaten yapıyor. TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat ile birlikte güzel işler yapacağız inşallah. Ankara’da onlarla birlikte proje ve yatırımların takipçisi olacağız.

Yerel aktörlerle, Ankara’da ki siyasetçilerle Adıyaman’ın daha iyisini daha güzelini hak ettiğini, buradaki saf temiz insanların her şeyin en iyisine layık olduğunu, biraz gecikmiş, biraz ihmal edilmiş bazı yatırımların ve hizmetlerin bu insanlarımızın emrine sunulması gerektiğine inanıyorum. Gece gündüz bu anlayışla çalışacağız. Allah bizleri mahcup etmesin” ifadelerini kullandı. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir