TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın;“Barış ve Huzur Kentimiz Adına Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve İçişleri Bakanımıza Teşekkür Ediyorum”

 

Yeni Valilik ve İl Özel İdaresi Binası inşaat alanında incelemelerde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, hayal edilemeyecek devasa binaların bir bir yükseldiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın yüklenici firmadan inşaat çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Yeni Valilik Binasının Adıyaman’ın 40-50 Yıllık ihtiyacına cevap verecek kapasitede olduğunu belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; “Adıyaman’ın vizyon projelerinden olan, Valilik, Hükümet Binası ve İl Özel İdare Binası’nı kapsayacak olan hizmet alanının inşaat sahasındayız. 53 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan ve Adıyaman için pek çok hizmetini karşılayacak bir mekan olacak. İnşallah en kısa zamanda müteahhit arkadaşlar çalışmalarına başlayacak tabi bizim hedefimiz bir an önce faaliyete hazır hale getirmektir. Adıyaman’ın ana arteri olan Atatürk Bulvarı üzerinde yola cepheli muazzam bir eser olacak. Solda Valilik Binası sağ tarafta da simetrik bir şekilde İl Özel İdaresi Binası olacak. Ortada ise Selçuklu mimarisini andıran devasa bir Hükümet Binası olacak. Bu inşaat bittiği zaman belki de Adıyaman’ın 40-50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir kapasiteye sahip bir binaya sahip olacak. İl Özel İdaresi, Valilik, Hükümet Binası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve ismini sayamadığım birçok kurum burada daha geniş daha rahat ve daha ferah bir ortamda Adıyaman halkına hizmetini en iyi şekilde sunacaktır.Eski Hükümet Binası ve yanında bulunan eski Adliye Binası’nı da yıkacağız. Artık Adıyaman’ı bir şehir meydanına ihtiyacı var. Orada da inşallah Adıyaman’ımıza yakışır büyük ve güzel peyzajıyla birlikte altı kapalı 300 araç kapasiteli otopark, 100 araç kapasiteli açık otopark, üstü bir şehir meydanına dönüşecek ve Adıyaman’ın simgesi haline gelecektir. Yani bir taşla iki kuş vuracağız. Hem burada çok güzel bir hizmet alanına kavuşacağız, hem de eski yeri yıkıp, en iyi şekilde değerlendirerek bir şehir meydanı haline getireceğiz.İnşallah Adıyaman’ımıza hayırlı hizmetlere vesile olur. Bu proje Adıyaman’ın hayalindeki bir projeydi. Ben bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, eski ve yeni valimize, vali yardımcılarına ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.” HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir