TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın;“Şer Şebekelere Karşı Çok Daha Güçlü Olmamız Gerekiyor”

“Siyaset Kanallarını Açık Tutmamız Lazım”

“15 Temmuz’da O Can Veren Yiğitleri Asla Ama Asla Unutmayacağız”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “15 Temmuz’da o can veren yiğitleri asla ama asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bizim uçaktan, tanktan, F-16’lardan ziyade en büyük gücümüzün birlik ve beraberliğimiz, millet olma şuuru olduğunu unuttular” dedi.

Türkiye’nin birikmiş pek çok sorununu çok kısa zamanda çözüldüğünü ifade eden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne 14 senede Türkiye’de istikrarın ve güvenin oluşmasına vesile olmasında başta Türkiye Cumhuriyeti’nin başkomutanı, dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde kurucu genel başkanına ve teşkilata emek veren çalışanlara teşekkür ediyorum. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacak halen eski Türkiye özleminde olan eğilen bükülen liderleri isteyen ilk tehditte şapkasını alıp gitmek isteyen liderlerin ne olduğunu biliyoruz. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletimiz buna meydan vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye aşkıyla yanan millet sevdasıyla hareket etti. Türkiye’nin birikmiş pek çok sorununu çok kısa zamanda çözdü. Kendi içinde boğuşan Türkiye’ye küresel bir güç haline getirdi. Yeni Türkiye’den rahatsız olanların yine eski ayak oyunlarına başladılar. sadece 15 Temmuz darbe gecesinde değil, 2006-2007 yıllarında başlayarak darbe planları, parti kapatma kararları, e muhtıralar, gezi olayları, 17-25 Aralık ile Kobani olayları gibi badirelerin hepsini o eğilmeyen, bükülmeyen adam, hakka inanan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkına güvenerek, tek tek olayları bertaraf etti. 15 Temmuz’un farklı bir dönüm noktasıdır. 13 Eylül’ü yaşamadınız. 28 Şubat’ı pek çoğunuz görmedi ama büyükleriniz acısıyla yaşadı. 27 Mayıs’ı biz yaşamadık. Büyüklerimiz çok acısıyla yaşadı. 15 Temmuz 2016’da 27 Mayıs, 13 Mart ve 12 Eylül 1980 darbesinin hesabı görüldü. Bu millet, hepsinin hesabını gördü. Darbecilerin defterini dürdü. Onun için 15 Temmuz bu kadar önemlidir, bir millettir. Bu ülke artık kendine geldi. Millet uyandı. Millet küllerinden yeniden doğdu. Değerlerimizi, kültümüzü unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’u o can veren yiğitleri asla ama asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bizim uçaktan, tanktan, F16’lardan ziyade en büyük gücümüzün birlik ve beraberliğimiz, millet olma şuuru olduğunu unuttular. Şer şebekelere karşı çok daha güçlü olmamız gerekiyor. Aramıza fitneler sokmaya çalışacaklar ama emin olun biz safları ne kadar sıkı tutarsak parti olarak en alt tabakadan en üst kademeye kadar safları o kadar sıkı ve düzgün tutmak zorundayız. Çok çalışmalıyız” diye konuştu.

“Siyaset Kanallarını Açık Tutmamız Lazım”

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, HDP’nin tutuklamalar ardından parti olarak TBMM’deki çalışmaları durdurma kararını değerlendirdi.

HDP’li vekillerin terörle aralarına mesafe koyarak mecliste devam etmeleri gerektiğini ifade eden Aydın, “Eğer demokrasi diyorsak, siyaset yoluyla insanlara hizmet etmek istiyorsak, siyaset kanallarını açık tutmamız lazım. Şahsi kanaatim seçilen milletvekillerinin, terörle aralarına bir defa mesafe koyarak mecliste devam etmeleri yolunda, olması gereken bu. Çünkü millet kendilerine hizmet etsin diye oy verdi, iradeleri bu yönde tecelli etti. Ama terör örgütüyle de mutlaka bağını kessinler, yoksa terörle siyaset bir arada bulunmaz. Hem demokrasi diyeceksiniz, hem silahtan yana tavır takınırsanız bu kabul edilemez bir şey. Dolayısıyla arzumuz odur ki; inşallah bir defa terörle aralarına mesafe koyarlar. Siyaset kanallarının açık olduğu, demokratik ortam olan ve milli egemenliğin tecelligahı olan bu mecliste millete yakışır. Millet onuruna yakışır bir şekilde hizmet etmeye devam etsinler, arzumuz bu yönde. Ama bunu yaparken de bir tercih yapmak zorundalar tabiki. Yani burada aslında ciddi bir samimiyet testinden de geçiyorlar. Ya demokrasi diyecekler, ya terör diyecekler. Ya siyaset diyecekler, ya silah diyecekler. Böyle bir tercihle de karşı karşıyalar. Diliyoruz ve umuyoruz sözde demokratik söylemleri ağzından, dilinden eksik etmeyenler gerçek manada özümsemiş anlamıyla da demokrasinin taçlandırıldığı mecliste siyaset kanalları yollarıyla millete hizmet etmeleri. Bu vesileyle tercihlerini, iradelerini, milletten, siyasetten yana, demokrasiden yana kullanmaları bizim en büyük arzumudur. Onun dışında taktir tabiki kendilerindir. Ama dediğim gibi millet onlara ‘Gitsin mecliste siyaset yaparak bizlere hizmet etsinler’ diye oy verdi. Teröre destek vererek terörün propagandasını yaparak değil bu tercihi milletten yana kullanmaları noktasında bizler de çağrımızı yineliyoruz.” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir