TBMM Başkanvekili Aydın “Arakan’da İnsanlık Katlediliyor”

Arakan Kan Ağlıyor

TBMM Başkanvekili Aydın, Arakan’daki Müslümanlara yönelik saldırıyla ilgili, “Orada sadece insanlar öldürülmüyor, insanlık katlediliyor. Yalnız bırakılan Arakanlı Müslümanlara dünyanın gözü önünde soykırım, katliam yapılıyor.” dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Myanmar’da Müslümanlara yönelik saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, katledilenler Müslüman olunca dünyanın sessizliğe büründüğünü söyledi.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası toplumun, söz konusu Müslümanlar olunca adeta kör ve sağırları oynadığını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

“Dünyada gerçekten adaletsiz bir yapılanma söz konusu. Bugün, Arakan’da son üç günde 2-3 bin Arakanlı Müslüman’ın Myanmar askerleri tarafından şehit edildiği haberleri geliyor. Bu durum vicdanları sızlatıyor. Orada sadece insanlar öldürülmüyor, insanlık katlediliyor. Orada yalnız bırakılan Arakanlı Müslümanlara adeta dünyanın gözü önünde soykırım, katliam yapılıyor. Nerede Birleşmiş Milletler, uluslararası toplum? Avrupa, Amerika, ey Batı, siz kendinize mi demokrasisiniz? Eğer öldürülenler Müslüman değil de başka bir dine mensup olsalardı, kendilerinden olsalardı, bu kadar sessiz olabilirler miydi? Burada dünyanın vicdansız ve adaletsizliğine karşı herkesin haykırması lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız, BM’ye mensup tüm üyelerin gözünün içine baka baka ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyorsa tam da bunun için diyor.”

“BM’NİN VARLIK AMACI SONA ERMİŞTİR”

Myanmar askerine karşı tedbir alınamadığını vurgulayan Aydın, “BM, bunu ve Halep’teki katliamı önleyemiyorsa varlık amacı sona ermiştir. Yani ne diye böyle bir örgüt var? Güvenlik Konseyi ne iş yapar? Eğer işini icra etmeyecekse BM diye bir örgütün artık dağılması lazım. Son yıllarda Gazze’de, Arakan’da Libya’da, Suriye, Irak’ta yaşananlar bizlere gösteriyor ki Batı haçlı ittifakıyla bir araya gelmiştir. Bu haçlı zihniyetinin bir ürünüdür. Bu batının adeta orta çağ karanlığına gömüldüğünün göstergesidir. Suriye’de yaşananların hesabını kim verecek? Batı kendini çek etmek zorunda. Artık insanlar ölmesin. İnsanlık ölmesin” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir