TBMM Başkanvekili Aydın“Bölgedeki Çorak Araziler Yemyeşil Görüntü Kazanacak”

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Fakıbaba’nın halkın sorunlarıyla dertlenen bir dava adamı olduğunu belirterek, tarımda değişim ve dönüşümün başlatılacağını vurguladı.

 

Adıyaman’ı badem diyarı haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Aydın, bölgedeki çorak arazilerin de bu sayede yemyeşil bir görüntü kazanacağını bildirdi.

 

Badem ve ceviz başta olmak üzere bölge tarımını geliştirmek istediklerini anlatan Aydın, “Bademe bizim ihtiyacımız var çünkü ithal ettiğimiz bir ürün. Ama bunu en iyi ve en kaliteli şekilde ürettikten sonra en iyi şekilde işledikten sonra en iyi şekilde paketleyip piyasaya sunmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Adıyaman’ın artık badem diyarı olduğunu dile getiren TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, “Bu badem diyarında inşallah Türkiye’nin en çok üretimini yapan en kaliteli badem üretimini yapan ve buradan sadece Türkiye’nin ihtiyacını değil de dünyanın pek çok yerine ihraç edebilecek noktaya gelecek aşamadayız. Buradaki şu coşku, şu heyecan, şu gördüğümüz dağ 3-5 seneye kadar çorak olan arazilerin böyle yem yeşil bir görünüm olması bizlere bunu müjdeliyor” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir