Tek Bayrak Tek Millet Esnaftan Teröre Bayraklı Tepki

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesinde son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek işyerlerine Türk bayrağı astılar.

Son günlerde yaşanan terör olaylarında Diyarbakır’ın Sur ilçesi olmak üzere PKK terör örgütü tarafından hendek ve barikatlar kurarak ilçe merkezinde bir çok noktaya yerleştirdikleri bombalı tuzakta şehit olan asker ve polis ölümlerine tepki göstermek amacıyla iş yerlerine Türk bayrağı asarak, PKK terör örgütünü lanetlediler.

Yaşanan terör olaylarının bir an önce bitmesini ve devletin operasyonlara devam etmesini isteyen vatandaşlar, şunları söylediler:

“Çözüm sürecinde rahat herkes için iyi bir ekonomi sağlanmıştı ama nedense bakın PKK terör örgütü yeniden alevlendi her gün şehit haberleri ile uyanıyoruz. Bizlerde esnaflar olarak devletin bu terör olaylarını bitirene kadar operasyonlara devam etmesini istiyoruz. Başlayan operasyonlarda orada bulunan vatandaşların o bölgeden uzaklaşması gerekir, eğer uzaklaşmıyorsa bunun altından ne olduğunu bilemiyoruz.  Bu durumdan şikayetçiyiz, yeter artık, bitsin bu kan, analar ağlamasın, devletimiz büyüktür, kimse devlet ile baş gelemez, bunu herkes anlasın, bizler tek bayrağın altındayız. Gerekirse bayrağımız için hergün şehit oluruz”

Esnaflar, “Bunu artık anlasınlar tek bayrak tek milletiz.Vaz geçsinler bu durumdan bıktık artık gerekiyorsa bizlerde çıkalım oparasyonlara katılalım ama bu ana kuzularına yazık, günah, annneler, babalar ağlamasın istiyoruz. Ailelerde çocuklarına sahip çıksınlar, bunlar Kürt halkının hakkını savunmuyor” diye konuştular.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir