TP Genel Müdürü Besim Şişman Adıyaman’dan Türkiye’ye Seslendi; “Bu Kadar Temiz Bir Yeri Kirletmek İçin Özel Çaba Sarf Ediyorlar”

 

Türk Petrol Adıyaman Bölge Müdürlüğüne bir dizi incelemeler yapmak üzere Adıyaman’a gelen TP Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Besim Şişman gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin çok kritik bir dönemden geçtiğinin altını çizen Şişman herkesin çok uyanık olması gerektiğini belirterek, şunları söyledi; “Gittiğim her yerde Adıyaman’ı anlatmaktayım. Adıyaman’ı şöyle anlatıyorum, Türkiye Cumhuriyeti’nin şimdi varmak istediği yer varya bana göre o yer Adıyaman. Niye Adıyaman? Adıyaman’da Kürt var mı? Var. Adıyaman’da Türk var mı var. Adıyaman’da alevi var mı var. Adıyaman’da Sünni var mı var, Adıyaman’da, Adıyaman Lazı, Çerkezi, Zazası, Gayri Müslim var mı var. Peki Adıyaman’da ne yok, Adıyaman’da kavga yok, gürültü yok, patırdı yok, namussuzluk yok, teröre prim yok ve barışın ve huzurun başkentidir. Türkiye’de buna ulaşmak istemiyor mu Türkiye aslında Adıyaman olmak istiyor. Aynı bahçenin gülleri olarak temiz bir yer olmak istiyor. O nedenle Adıyaman’la ilgili bir takım operasyonlar yapılıyor. Sokaklarda hepimizin çok uyanık olmamız lazım. Bu kadar temiz bir yeri kirletmek için özel çaba sarf ediyorlar. Buranın saf, temiz gencecik yavrularımızı kandırmaya, kirli emellerine alet etmeye çalışıyorlar. O nedenle hepimizin üzerine çok önemli görevler düşüyor. Mahallemizin içerisinde ne olup bittiğine duyarlı olmamız lazım. Mahallemizde, sokağımızda farklı bir şey gördüğümüz zaman onu ilgili yerlere bildirmemiz lazım. Herkes mahallesine sahip çıkarsa Adıyaman’da sahip çıkmış olacağız. Çok derin bir oyun oynanıyor. Bir adım geriye çıkıp resme bakın, Türkiye üzerinde oynanan oyun ne. Adamlar şunu söylüyor, ya bu topraklarda bize köle olacaksınız, ya sizi yok edeceğiz, yada buralardan çekip gideceksiniz. Bunu kime diyor, Anadolu’nun tamamına diyor. O nedenle bizler çok uyanık olacağız, bir olacağız, birlik olacağız bir cephede sağlam bir duruş sergilememiz gerekir. 12 Eylül öncesi farklı bir tablo ile karşı karşıya bırakıldık. Gençler o zaman nasıl birbirine kırdırıldı. 18-20 yaşında gencecik gencimizi kandırıp, beyinlerini yıkayıp, parayla, tehditle canlı bomba olmalarını sağlıyorlar. Çok derin bir oyun ver. Ne olur çok dikkatli olalım. Adıyaman bana göre bırakın Türkiye’yi Dünya’da bile çok kıymetli bir yer. Hep birlikte Adıyaman’ımızı koruyalım, koruyalım ki, Adıyaman olmak için yola çıkan Türkiye’miz amacına, hedefine ulaşabilsin. Allah yar ve yardımcımız olsun” Türk Petrol Sosyal Tesislerinde Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneğine üye muhtarlar ve ADEKS Derneği üyeleriyle bir araya gelen Şişman’a Muhtarlar derneği ve ADEKS Derneği tarafından Adıyaman’a yapmış oldukları hizmetlerden ötürü birer plaket verildi. Kendisini Fahri Hemşehri olarak değil gerçek bir Adıyamanlı olarak gördüğünü ve bunu da herkesin böyle bilmesini istediğini belirten TP Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Besim Şişman, kendisine plaket takdim eden iki sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir