TPAO Bölge Müdürüne Umut Işığından Ziyaret

Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Ramazan ayı dışında da maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım ettiğini söyleyen Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Memet Doğan, Adıyaman halkının tüm Türkiye’ye örnek bir yardımlaşma geleneğine sahip olduğunu ifade etti.

Maddi durumu iyi olmayan ailelere yapılan yardımlar sayesinde o insanların mutlu olduğuna dikkat çeken Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Memet Doğan, “Yardımlaşma sayesinde yoksul insanlar mutlu olmaktalar. Bu şekilde yardım yapan insanlar arasında sevgi ve saygı doğmakta. Yardımla topluma kazandırılan insanlarda ise kin, haset gibi kötü huylar yok olmakta. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, Müslümanlara yardım edilenin değil, yardım eden kişi olmalarını bildirmiştir. Yardımlaşma zenginle fakir, tokla aç arasındaki açığı kapatır, sevgi ve saygı bağı kurar. Zekat, sadaka ve diğer maddi yardımlar da Müslümanların güçlü olmalarında, birlik ve beraberlik içerisinde bulunmalarında en büyük etkendir. Mutlu toplumlar bireyleri sağlıklı olan toplumlardır. Çeşitli hastalıklardan dolayı vücudundaki bazı organları çalışmayan insanlar normal hayatlarını sürdüremeyebilir, bazen başkalarının yardımına ihtiyaç duyabilirler. İnsan tek başına yaşayamadığı gibi ihtiyaçlarını da kendi başına karşılayamaz. Dolaysıyla toplumdaki kişilerin birbirleriyle yardımlaşmaları ve dayanışma içerisinde olmaları gerekir. İhtiyacı olan insanlara para yardımın da bulunmamız iyi veya kötü günlerini paylaşmamız, toplumdaki uyumlarını arttırır. Toplumun gücünün artmasıyla birlikte üzerimize düşen görevimizi de yapmış oluyoruz. Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesiyle ortaya çıkıyor. Bundan ötürü yaşamamızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu, artık anlamız gerekiyor” diye konuştu.

Dernek çalışmaları hakkında TPAO Bölge Müdürü H. Murat Demir’e bilgi veren Başkan Memet Doğan, “Derneğimizin “Topla dağıt, dinsin ağıt” sloganıyla başlattığı çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Ramazan ayı içerisinde hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla günlük 500 ekmeği, her akşam iftardan önce dernek yöneticilerimizle birlikte fakir vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Fakir vatandaşlarımızın kimlik tespitlerine göre her gün Kab Camii, Varlık, Musalla ve Mara mahallerindeki fakir insanlara 500 ekmek dağıttığımız gibi ilerleyen günlerde de hayırsever bir esnafımızın katkılarıyla 200 ailemize yardımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

TPAO Bölge Müdürü H. Murat Demir ise, “TPAO olarak bundan önce 3 bin 500 ton asfalt yardımını farklı kurumlara yapmıştık. Bu çalışmamızın dışında TPAO bünyesinde hizmete giren yeni bir kültür kompleksimizi hayata geçirdik. Bu gibi çalışmalarımızın dışında da yardım yaptığımız farklı alanlar da var. Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yapmış olduğu çalışımları yakından takip ediyorum. Fakir insanlarla zengin insanlar arasında köprü vazifesi görmektesiniz. Bu konuda sizleri tebrik ediyorum. TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü olarak yapmış olduğunuz hayır işinde yolunuzun açık olmasını diliyor, bu konuda kurumumuz içerisinde derneğinize katkı bulanacak insanların da olacağını düşünüyorum. İnşallah bu mübarek Ramazan ayında bizlerde insanlarımıza yardımcı oluruz” ifadelerini kullandı

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir