Trafik Canavarına Telli Davetiye!

Adıyaman’da şehirler arası minibüslerde şoförlük yapan vatandaşlar, keyfi uygulamalar nedeniyle hem insanların hayatını tehlike atıyor hem de minibüs içerisinde kavgaya sebebiyet veriyor.

14 kişilik minibüslere 20-21 kişi bindirerek yolcu sınırını ihlal eden şehirler arası minibüs şoförleri, itiraz halinde ise yolcu vatandaşlarla münakaşaya girmekten geri kalmıyor.

Yolcu sayısı ihlalinin yanı sıra beş dakikalık molalar ve özellikle Yaz mevsimindeki yüksek sıcaklıklarda klimayı devreye sokmayan şoförlere yetkililerin uyarıda bulunması gerektiği su götürmez bir gerçek olarak gün yüzüne çıkıyor.

Keyfi uygulamaları nedeniyle birçok insanın tepkisini alan ancak umurlarında dahi olmayan şehirler arasında şoförlük yapan bazı şoförlere, vatandaşlar emniyet müdürlüğü Trafik ekiplerinin müdahale etmesi gerektiğini belirterek özellikle 14 kişilik koltuklara 20-21 yolcu  bindirerek insanların hayatlarını tehlikeye atan şoförlere caydırıcı cezalar  verilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

Osman Köylü adındaki vatandaş önceki gün şehirler arası bir minibüste komşu bir ile giderken de gelirken de birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalmak zorunda kaldığını belirterek, insanların can güvenliğinin ve rahatlığının ikinci hatta üçüncü planda tutulduğunu belirtti.

Yaşar Altın isimli vatandaş ta aynı olaya şahit olduğunu ve minibüs şoförünün keyfi uygulaması nedeniyle yolcular arasında tartışmalar yaşandığını belirtti.

Konuyla ilgili olarak şikayetlerini bildiren vatandaşlar şunları söylediler:

“ Önceki gün şehirler arası minibüslerden birine bindik ve yola çıktık. Minibüs zaten dolu olmasına rağmen şoför ekstradan 7 kişiyi daha araca aldı ve insanlar birbirlerinin üzerinde oturmak zorunda kaldı. Yolcular duruma ne kadar müdahale etmeye çalışsalar da şoför “ Kardeşim 14 kişi, kurtarmıyor ne yapalım” diyerek bize cevap verdi. Bu arada yolcular arasında tartışma yaşandı. Bununla birlikte Yaz sıcağında klimayı dahi açmayan şoför klimanın açılması yönündeki talebe de oldukça sert cevap vererek “ Burası Adıyaman Ünal değil kardeşim” dedi. Yani olası bir kazada hepimiz linç olabilirdik. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Yetkililerden konuyla ilgili olarak gerekeni yapmasını istiyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir