Tüm Dünyaya Anlamlı Bir Mesaj Gönderdik!

 

 

Son günlerde ülkemizin değişik kentlerinde olduğu gibi, Adıyaman’da da meydana gelen istenmeyen olaylar ülke gündemini iyiden iyiye meşgul etmeye devam ederken, Adıyamanlı STK, Siyasi Parti temsilciler, iş adamları ve kanaat önderleri tarafından çok anlamlı bir mesaj geldi.

Onlarca kurum, parti ve kuruluşun bir araya gelerek yaptıkları birlik ve beraberlik toplantısında grup adına söz hakkı alan ve açıklamayı yapan, ATSO ( Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Mustafa Uslu “ Bu gün vereceğimiz mesaj birçok şeyi ifade ediyor” dedi.

Uslu şöyle konuştu:

“ Son günlerde ülkemizin değişik kentlerinde olduğu gibi, Adıyaman ilimizde de 6-7-8 Ekim 2014 tarihleri arasında ilimize yakışmayan bir takım olaylar meydana gelmiştir.

Kamuoyunun malumları olduğu üzere Adıyaman ilimiz, öteden beri hoşgörünün ve huzurun hakim olduğu bir şehirdir. Adıyaman, ülkemizde hoşgörünün en güzel örneğinin yaşandığı Alevi’si, Sünni’si, Kürdü-Türkü ve Süryani ile Anadolu’nun her türlü renklerini içinde barındıran huzur ve barış kentidir. Bugün bize düşen ise gönül birlikteliğini geliştirmektir. Suriye’de hepimizi üzen olayları, bahane ederek ülkemize ve demokrasimize hiçbir yarar sağlamayacak biçimde hareket ederek huzur ve güven ortamımızı bozucu nitelikte sergilenen tutum ve davranışlar, sadece ülkemize ve halkımıza zarar vermektedir. 7 Ekim 2014 günü akşamı ilimizde protestocular tarafından gerçekleştirilen yürüyüş ve saldırı eylemlerinde vatandaşlarımıza ait işyerleri, araçlar, banka şubesi, ATM cihazları zarar görmüş, olaylara müdahale eden ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinden sorumlu 19 Emniyet teşkilatı mensubumuz ise, çeşitli yerlerinden yaralanmışlardır. Bu olayları tasvip etmek mümkün değildir. İnsanlar gösteri haklarını tabiî ki kullanmalıdır. Ancak demokratik hak arayışı terör eylemine dönüşmemelidir. Kobani ile ilgili elbette hassasiyetimiz olmalıdır.Fakat bu yaşananların Kobani’ye yararı olmayacaktır. Biz kardeşiz.Kardeşlik hukukumuz bin yıllara dayanmaktadır.Bir arada yaşamaktan başka şansımız y^oktur.Barışa çok yaklaştığımız bu süreci kendi elimizle heba etmeyelim.Anadolu toprakları bizim ortak coğrafyamızdır. Bu çerçevede, huzur ve hoşgörünün kenti olan Adıyaman ilimizde son günlerde benzer davranışlarda bulunan çevreleri, kanunsuz eylemlere son vermeye çağırıyoruz. Dolayısıyla, bu çevreleri sağduyuya, demokratik hak ve hukuk çerçevesinde hareket etmeye davet ediyoruz. İlimizdeki bütün siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin de bu konuda aynı duyarlılığı gösterdiği ve sağduyulu bir tutum içinde olduğunu kamuoyuna belirtmek isteriz. Adıyaman’ımızın huzur ve güven ortamını bozacak eylemlere vatandaşlarımızın itibar etmemelerini rica ediyoruz. Aksi davranışlar ilimiz imajına yakışmamaktadır. Sonuç olarak, Adıyaman halkımızın geçmişte olduğu gibi, bugün de huzur ve hoşgörü kentinin insanları olmanın sorumluluğu ve gururuyla hareket edeceklerinden, hiç şüphemiz bulunmamaktadır”

Haber: Mustafa POLAT

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir