TÜMŞAD Başkanı Hacı Erdengi Gazetemize Konuştu

“Terör Kökünden Kazınmalıdır”

“Akademisyenlerin Yaptığı Kaldırılamaz”

“ Asker ve Polisimiz Kahramandır”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, gerek Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde gerekse de Cizre’de terör örgütü ile girilen çatışmalarda şehitler verilmesinin ardından yaptığı açıklamada; artık terörün kökünün kazınmasını, polis ve askerin arkasında durarak onlara destek verilmesini istedi.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde ve Cizre’de güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmalarda şehitlerin verilmesinin ardından açıklama yapan Dernek Başkanı Erdengi, her şehit haberi geldiğinde yıkıldıklarını, artık terör örgütünün kökünün kazınması gerektiğini söyledi.

Erdengi; ” Cizre ve Diyarbakır’dan gelen acı haberlerle bir kez daha yıkıldık. Şehit haberleri almak istemiyoruz. Şehit haberi ile birlikte bir kez daha yüreğimiz dağlandı. Her şehit haberi geldiğinde yıkılıyoruz. Psikolojimiz bozuluyor her gün şehit haberi geldiğinde, yıkılıyoruz. Biran önce bu terörün bitirilmesi, teröre destek verenlerin kökünün kazınması; polisimizin, askerimizin arkasında dimdik durarak onlara destek verilmesini istiyoruz. Bütün siyasilerimizin, askerimizin arkasında dimdik durup onlara destek vermelerini istiyoruz, köstek olmalarını değil” dedi.

“Biz Bu Vatan İçin Canlarımızı Karşılıksız Verirken, Siz Devletten Aldığınız Paraları Rahatlıkla Yiyordunuz”

Geçtiğimiz günlerde terör örgütüne destek verici bildiri yayınlayan akademisyenlere de sert tepki gösteren Erdengi; terör örgütü mensupları ve onlara destek verenlere hak ettiği cezaların verilmesini istedi.

Erdengi; “Malum bir grup akademisyen bildiri yayınladı ve terör örgütüne desteklerini belirttiler. Biz bu vatan için karşılıksız bedel öderken, terör örgütüne destek veren kravatlı teröristlere şunu söylemek istiyorum. Biz bu vatan için canlarımızı karşılıksız verirken, siz devletten aldığınız paraları rahatlıkla yiyordunuz. Bu yaşamınızın rahatlığını polisimiz, askerimiz sağlıyordu. Bunun bedelinin bu olmaması gerekirdi. Polisimizin, askerimizin yanlarında olmaları gerekirken, maalesef terör örgütünden yana oldular. Biz devlet olarak şunun yapılmasını istiyoruz. Bunlara hak ettikleri cezaların verilmesini istiyoruz, meclisimizde bulunan ve terör örgütünün sözcülüğünü yapanların dokunulmazlıklarının kaldırılarak hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını istiyoruz. Terör örgütünün destekçiliğini yapan milletvekillerinin dokunulmazlık zırhına bürünerek terör örgütüne mücadele veren polisimizin, askerimizin önüne tuzak kuruyorlar, barikat kurarak operasyon yapmalarını engelliyorlar. Bunların polis ve askerimize yetki verilerek milletvekili de olsalar onlara hak ettikleri muamelenin gösterilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: M.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir