TÜMŞAD Başkanı Hacı Erdengi:“Devlet şefkatli Kollarını Şehit Yakınlarına Açacaktır”  

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman şube Başkanı Hacı Erdengi, “Terör örgütüne kırsalda büyük darbe vuruldu. 4 binden fazla terörist öldürüldü” dedi.

“Belli ilçelerde sokağa çıkma yasağı var, orada da bunlar eylem yapmakta. Bu da bizim o bölgede bulunan özellikle Kürt esnafımıza zarar vermekte” diyen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Erdengi, “Terör örgütüne kırsalda büyük darbe vuruldu. 4 binden fazla terörist öldürüldü. Belli ilçelerde sokağa çıkma yasağı var, orada da bunlar eylem yapmakta. Bu da bizim o bölgede bulunan özellikle Kürt esnafımıza zarar vermekte. Devletimiz terörist ile masum vatandaşı ayırt edecek şekilde şefkatli bir şekilde yaklaşıyor” dedi.

Erdengi, gerçek yüzünü yıllardır anlatmaya çalıştıklarını terör örgütünün dışarının maşası olduğunu söyledi.

Terör örgütünün Kürt vatandaşların hakkını savunmaktan ziyade zarar verdiğini belirten Erdengi, şöyle konuştu: “Son zamanlarda terör örgütüne kırsalda büyük darbe vuruldu. 4 binden fazla terörist öldürüldü. Belli ilçelerde sokağa çıkma yasağı var, orada da bunlar eylem yapmakta. Bu da bizim o bölgede özellikle Kürt vatandaşlarımız esnafımıza zarar vermekte, evleri yağmalanmakta, kendileri iş yapamamakta. Devletimiz terörist ile masum vatandaşı ayırt edecek şekilde şefkatli bir şekilde yaklaşıyor. Biz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. İstemesek de maalesef şehitlerimiz olmakta, gelen her şehitte biz aynı acıyı tekrar tekrar yaşamaktayız. Terörle mücadelenin doğası gereği maalesef bu oluyor. Güvenlik güçlerimiz özellikle oradaki vatandaşlarla teröristleri ayırt edip masum vatandaşlara en ufak bir zarar gelmemesi için özverili çalışmaktadır. Allah onlara güç versin biz onların dualarımızla her zaman yanındayız, destekçisiyiz”

Ülkede herkesi bir arada tutan etkenin vatanın bölünmez bütünlüğü olduğunu vurgulayan Erdengi, şehitlik ve gaziliğin el üstünde tutulmasını istedi.

Erdengi, terörün bitirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi. “Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit olan Jandarma Uzman erbaş Selçuk Dost’un acısını da yüreğinde taşdıklaırnı belirterek “Biliyorsunuz şehitlerimizin büyük çoğunluğu yoksul aile. Devletin şefkatli elini uzatması gerekiyor ve uzattı. Bu konuda yapılan faaliyetleri destekliyoruz. Özellikle daire başkanlığına yeni bir ismin gelmesini bizleri şefkatle kucaklayacak biri olmasını canı gönülden istiyoruz. Sahip çıkılmalı, bu laf olsun diye değil canı gönülden yapılmalı” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir