TÜMŞAD’dan PKK’ya Yaylım Ateşi Başkan Erdengi: “Önce TBMM’deki Teröristleri Temizlemek Gerekiyor, Dağdakiler Kolay”

 

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği (TÜMŞAD) Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Dağlıca’da terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıyı kınayarak, vatandaşlara oyuna gelmemeleri ve sağduyulu olmaları çağrısında bulundu.

Başkan Erdengi, Hakkari Dağlıca’daki hain saldırıyla ilgili gazetemize özel kınama açıklaması yaptı.

Açıklamasında, şehit ailelerine sabır, şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Erdengi, “ Önce TBMM’deki teröristleri oradan atmak gerekiyor. Dağdaki kolay. Artık bu duruma dur demenin zamanı gelmedi mi? Acilen bir şeyler yapılmalı” dedi.

“bu hain saldırıların artık durdurulmasını gerektiğinin altını çizen Başkan Erdengi, Türk milletinin birlik ve beraberliğini sekteye uğratamaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayarak, “Biz bu vatanı şehitlerimizin kanlarıyla kazandık ve kanımızın son damlasına kadar da hiçbir güce böldürmeyeceğiz. Vatan evlatlarının, ciğerparelerin şehit olması insan olarak elbette bizi üzüyor. Ama biz şehitlerimizin ölmediği ilahi müjdesiyle, millet olarak kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizle hainlere en güzel cevabı vermeliyiz” dedi.

Bunun bir oyun olduğunu ve vatandaşların bu oyunun içine çekilmeye çalışıldığını kaydeden TÜMŞAD Başkanı Hacı Erdengi, vatandaşları dikkatli ve sağduyulu olmaya çağırarak, “Lütfen dikkatli olalım. Uyanık olalım ve oyuna gelmeyelim. Ülkemizde bir iç savaş çıkarmaya çalışanların bu tuzaklarına düşmeyelim. Bizim ihtiyacımız olan tek şey, her zaman, her açıklamamızda vurguladığımız gibi birlik ve beraberliktir. Kenetlenmemiz lazım. Bu hain saldırıları tüm benliğimizle nefretle kınıyoruz. Yüce Yaradan birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın. Hainlere, düşmanlara fırsat vermesin. Lütfen çok dikkatli olalım ve bu oyunlara alet olmayalım. Herkesi bir kez daha sağduyulu, dikkatli olmaya davet ediyorum. Yüce milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir