Turaç Belde ve Köy Okullarında İncelemelerde Bulundu

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, sıkıntı ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla belde ve köy okullarımızda İncelemelerde bulunuyor.

Şehit İmam Tan ile Uzunkuyu İlkokulu/Ortaokulları yanı sıra Bereketli, Çaykaya, Kurugöl, Kocapirli ve Eğerli İlkokulları’nı ziyaret eden Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, okul müdürleri ile görüşerek okulların genel durumu hakkında bilgiler aldı. Ziyaret edilen okullarda derslere katılan Turaç, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Ziyaretler sırasında BEDEB Projesi kapsamında yapımı devam eden çalışmaları da yerinde inceleyen Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, “Besni Kaymakamlığı ve İpek Yolu Kalınma Ajansı tarafından desteklenen Besni’de Eğitim Destekle Büyür Projesi ile en ücra köy okulumuzun anasınıfı ile ilçe merkezimizde bulunan anasınıflarımızın fiziki donanımını ve eğitim materyallerini eşit seviyeye taşıyacak, eğitimde fırsat eşitliğinin gerçekleşmesi adına önemli bir gelişme sağlayacağımızı umuyorum” dedi.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

23 Nisan Atletizm Yarışları Sona Erdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı çerçevesinde Adıyaman’da Atletizm yarışmaları düzenlendi. Sümerevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir