Turist Azalınca, Nemrut Dağı Girişleri Ücretsiz Oldu

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’nde UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer alan Nemrut Dağı havaların ısınmasıyla turist çekebilmek için girişler ücretsiz oldu.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Nemrut Dağı, çevresindeki Kommagene Uygarlığı eserleri ile birlikte ülkenin önemli Milli Parklarından olan Nemrut Dağı’na turist olarak gelen yerli ve yabancı turistler artık girişlerde ücret ödemeyecek.

Nemrut Dağındaki dev heykeller ve tümülüs, Arsameia (Eski Kale), Yeni Kale, Karakuş Tepesi ve Cendere Köprüsü Milli Park sınırları içerisinde yer alıyor.

Burada bulunan heykelleri ve güneşin doğuşu ile batışını izlemek isteyen yerli ve yabancı turistler önceleri girişte ücret öderken, yaşanan terör olaylarının artmasıyla turist sayısında düşüşün yaşanmasıyla birlikte tekrardan turistleri bölgeye çekmek için Nemrut Dağı girişleri ücretsiz oldu.

Durumdan memnun olduklarını dile getiren turistler şunları söylediler:

“Dünya harikası olan bir tarihin ücretsiz olması bizleri gerçekten çok sevindirdi. Böylelikle yerli ve yabancı turistler rahatlıklar bölgedeki tarihi alanları ziyaret etme imkanı bulacaklardır. Buranın tek ücretsiz olması yetmez gelen turistlere ilde eğlence merkezleri ve zaman geçireceği mekanların bulunması gerekmektedir. Böylelikle gelen her turist burada para harcamaya bakaçaktır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir