Turist Gelmeyince Oteli Kapattı

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde marka olan 4 yıldızlı Zeus Oteli, son yıllarda azalan turist sayısı nedeniyle girdiği borç batağından kurtulmak amacıyla yıkılıyor. Otelin yerine konut inşa edilecek.

18 yıl önce Kahta’nin Karşıyaka Mahallesi’nde yapılan turistik Zeus Oteli son 5 yılda başta terör olmak üzere çeşitli nedenlerle Doğu ve Güneydoğu’ya düzenlenen turizm amaçlı turların iptal edilmesinden etkilendi ve  zarar etmeye başladı. Otel sahipleri Abdulkadir Özbek ve oğlu Baran, 5 yıl boyunca turizmin eski günlerdeki gibi canlanacağını bekleyerek bankalara ve şahıslara borçlandı. Ancak 2017 yılındaki turlarının hepsi iptal olunca umutları kesildi. Otel şirketinin yönetim kurulu toplanarak otelin satışına karar verip kısa sürede otelin satışı gerçekleşti.

Otel sahipleri her gün zarar eden otellerini geçtiğimiz Kasım ayında kapılarına kilit vurup kapattı. Satışa sunulan otel, yerine konut yapacak olan şahıs veya şahıslara satılıp kısa sürede yıkıldı. Otel sahiplerinden Baran Özbek, otelin turizme kapatılması satışı konusunda şunları kaydetti: “2001 yılında Kahta’da 4 yıldızlı Zeus otelini turizme açtık. Kısa sürede Zeus Oteli yurt iççinde ve yurt dışında markasını tescil ettirdi. Son yıllarda ülke genelinde ve özellikle bölgemizde yaşanan olaylar nedeniyle düşüşe geçen turizm sektörü 2015 yılında tamamen bitti. Biz bu sıkıntıya 2 yıl direnip 2017 yılından umut bekledik. Bu arada işçi ücretleri, sigorta primleri, elektrik, su giderleri derken bankalara ve şahıslara borçlanmak zorunda kaldık. Ancak önümüzdeki sezonlar için de bir ışık göremediğimiz için otelimizi önce kapattık sonra da yerine konut yapacak olan şahıslara sattık. Bölgemizde böyle bir tesisin yıkılması bizi derinden üzdü fakat yapacağımız başka bir şey kalmadı.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kuruldu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu kuruldu. Adıyaman İl Temsilciliği açılışı gerçekleşti.   Türkiye genelinde meslek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir