Türkiye Kick Boks Şampiyonası Devam Ediyor

Kick Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2013 faaliyet programı kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor salonunda devam ediyor.

Büyükler ve gençler bay bayan full contact kick light ve point fighting kategorilerinde 81 ilden yaklaşık 2 bin sporcunun katılımıyla başlayan şampiyonada müsabakalar devam ederken TR1 Haber kanalı canlı yayın yaptı.

Adıyaman’ın önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Spor Yazarı Orhan Ayhan;”Müsabakalar gerçekten büyük bir çekişme yapılıyor. Türkiye’nin bir çok ilinde Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda ringe çıkıyor ve tamamen centilmenlik içersinde kıyasıya bir mücadele sergileniyor” dedi.

Müsabakaları izlemek için Adıyaman’a gelen Ayhan; “Adıyaman’ın misafirperliği ve organizasyondaki başarısı beni çok mutlu etti. Adıyaman’ın spordaki başarılarını il Müdürü Seyit Ahmet Bağcı’dan dinledim ve 7’den 70’e spor yapan bir kent ve neredeyse tüm branşlarda milli takıma sporcu yetiştiren bir ekibe sahip olmalarını heyecanla dinledim ve taktir ettim. Ben Adıyaman’ın sporda başarılarının devamını diliyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kick Boks Federasyonunun Adıyaman’da düzenlediği Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yaptıkları için duyduğu memnuniyeti ifade eden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı:” 18-24 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan müsabakaların ardından ilk dört dereceye giren sporcuların Milli Takıma seçilecek. Bu nedenle bütün illerden gelen sporcularımızın inanılmaz bir mücadelesi var. Ben organizasyonu canlı olarak yayınlayan TR1 Televizyonuna ve değerli spor yazarı Orhan Ayhan’a teşekkür ediyorum. Bu önemli organizasyona basın mensuplarının ilgisi gerçekten çok iyiydi. Müsabakaların Türkiye genelinde takip edilmesinde emeği geçen tüm basın mensubu arkadaşlarımıza ve organizasyona canlı yayın desteği veren ASU Televizyonu’na da teşekkür ederim” dedi.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, TRT1 Haber kanalından canlı yayın  Spor Yazarı Orhan Ayhan’a Nemrut Heykeli verdi. etti� �z���T’nin Suudi Arabistan’ın sponsorluğunu yaptığı etkisiz ve yetkisiz bir kuruluş olduğunu gösteriyor.  Yakında tarihte yaşanan Afganistan ve Irak işgalinde de teşkilat sesini çıkaramamıştır. Dolayısıyla bundan sonrada İİT’den kimse bir şey beklemesin. Teşkilat Cidde’deki genel merkez binasında tabir yerindeyse kös kös oturmaya devam edecek.”

 

Batılı ülkelerin katliamlar karşısında takındığı tutuma da değinen Dağtekin “son günlerde batılı ülkeler Mısır’da yaşanan vahşete karşı az da olsa sesini yükseltmeye başladı.  Ancak bu kıpırdama bir tutum değişikliği anlamına gelmiyor. Yapılan açıklamalar sadece katliamlar karşısında, insanlığın vicdanını soğutmak için atılmış taktik adımlar olarak görüyorum. Çünkü Mısır’daki bu darbe başarılı olur, kökleşirse bundan sonraki süreçlerde Afrika özelinde birçok ülkede darbe girişimleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Çünkü mısır konum olarak çok özel bir yerde duruyor. Yani Mısır hem bir Afrika ülkesi hem de Ortadoğu ülkesi. Dolayısıyla Mısır’daki olası kırılma özellikle Afrika kıtasında tarihin seyrini değiştirebilecek olaylara sahne olabilir. Bunun tek müsebbibi ise AB, İİT gibi uluslararası teşkilatlar ve batılı ülkeler olur” şeklinde konuştu.

Darbenin finansörü olduğunu açık açık dile getiren Suudi Arabistan yönetimini de sert sözlerle eleştiren Dağtekin “Adeviyye ve Nahda meydanındaki binlerce masumun kanı Suud rejiminin yüzüne kara bir leke olarak işlemiştir” dedi.

“Türkiye vicdanın sesi olmuştur”

Öte yandan Trükiye’nin kanlı darbeye karşı takındığı tavrı İslam âlemi için teselli ve gurur verici olduğu belirten Dağtekin “ Türkiye bu süreçte vicdanların sesi olmuştur. Özellikle Başbakanımızın işaret ettiği ülkelerin, bu kanlı süreçte takındıkları tavır ile düştükleri çifte standardın teşhir edilmesini son derece önemli buluyorum. Kopenhag kriterleri ile dünyaya demokrasi dersi veren Batı’dan artık öğrenecek bir şeyimiz yok. Aksine Batı’nın, Mısır’da canıyla-kanıyla hiçbir şiddete başvurmadan demokrasi mücadelesi veren Müslümanlardan öğrenecek çok şeyleri var. Yani Kopenhag kriterleri,  Adevviye kriterleri karşısında iflas etmiştir” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Madalyalara Doymayan Küçük Sporcunun Hedefi Şampiyonluk

Adıyamanlı 7.sınıf öğrencisi İlayda Bengisu Güler, eskrim spor dalında yapılacak yarışmalarda şampiyonluğu hedefliyor. Adıyaman’ın Gölbaşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir