Türkiye Sandık Başına Gitti

Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişi öngören anayasa değişikliği referandumu için oy kullanma işlemi sabah 07.00’da başladı.

Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da okullarda kurulan seçim sandıklarındaki görevliler, tercih pusulalarını hazırladıktan sonra seçmenler oy kullanmaya başladı. Sabahın erken saatinden itibaren sandık başına gidenler, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili yapılan referandum için ‘evet’ ya da ‘hayır’ tercihlerini yaptı. Vatandaşlar oylamanın vatana millete hayırlı olmasını diledi.

VALİ ERİN, OYUNU MENDERES İLKOKULUNDA KULLANDI

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, eşi Gülhan Erin ile birlikte Halkoylaması dolayısıyla oyunu kullanmak üzere Mimar Sinan Mahallesinde bulunan Menderes İlkokuluna geldi.

Menderes İlkokulunda oy kullanacağı salona gelen Vali Erin ve eşi Gülhan Erin, burada sandık görevlileri ve seçmenlerle selamlaştıktan sonra 1209nolu sandıkta oyunu kullandı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da oy kullanma işlemlerinin huzur içinde devam ettiğini belirten Vali Erin, oyunu sandığa atarken Halkoylamasının Adıyaman’a ve ülkemize güzel sonuçlar getirmesi temennisinde bulundu.

MİLLETVEKİLLERİ OYLARINI KULLANDI

Adıyaman’da TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Milletvekili Adnan Boynukara, sabah erken saatlerde referandum oyunu kullandı.

Cengiz Topel Ortaokulu’nda oy kullanan TBMM Başkanvekili Aydın, “Bugüne kadar referandum ile ilgili olarak herkes söyleyeceğini söyledi, eteğindeki  taşı döktü. Bugün de sözün, kararın asıl sahibi olan millete gittik.  İnşallah bugün ve bundan sonra her gün artık millet konuşacak.  Sözü de kararı da verecek olan millet” dedi.

“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETTE KALACAK”

Milletin bugün itibari ile  düğümü çözeceğini kaydeden Aydın,  “Ben gerçekten bu süreç içerisinde emek veren, gayret gösteren, bizim de önümüzü açan, bize destek olan, duası ile, katkısıyla teveccühüyle  bizleri bağrına basan Adıyamanlı kardeşlerime,hemşerilerime  teşekkür ediyorum.  Çok güzel bir süreç yaşadık Adıyaman’da  gittiğimiz her yerde, her köyde, her şehirde,  beldede, ilçede  ve il merkezinde güzel bir şekil de karşılandık ve ağırlandık. Millet burada bugün  herhangi bir siyasi partiye herhangi adaya oy vermediğini aslında bugün kendisine oy vereceği  Türkiye’nin geleceğine oy vereceği ne dair bir karar verdi.  Dolayısı ile bugün bundan sonra her gün inşallah artık hep konuşacak olan millettir.  Egemenlik kayıtsız şartsız millette kalacak” diye konuştu.

Vesayet odaklarına bugünden itibaren son verileceğini kaydeden Aydın, “Türkiye artık o eski Türkiye’de olduğu darbe alışkanlıklarından, yokluktan, yoksulluktan  o kısa süreli parçalı koalisyon hükümetlerinden, istikrarsızlıktan kurtulacak  geleceğine daha güvenle bakacak, geleceğe daha emin adımlarla yürüyecek, sorunlarını  daha güçlü   iktidarlarla çözecektir.  Ülkemiz için, milletimiz için mübarek olsun diyorum, hayırlı olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

“OY KULANIRKEN DARBELERİ DÜŞÜNMEK LAZIM”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ise oyunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu’nda kullandı. Oy kullandıktan sonra bir açıklama yapan Boynukara, “Uzun zamandır referanduma karşı kampanya yürütenlerin kullandığı kimi kavramları kullanmamanın verdiği sıkıntı ile ilk defa hayırlı olsun diyerek oyumuzu kullandık, çünkü ideolojik olarak kendilerine ideolojik kavramları  içinde bulunmayan  bir kavramı kampanya süresi içerisinde kullandıkları için yanlış anlaşılır düşüncesi ile  biraz itinalı bir dil kullanmaya çalışıyorduk” şeklinde konuştu.  Oy kullanırken  darbeleri düşünmek gerektiğini kaydeden Boynukara,  “15 Temmuz’u düşünmek lazım,  bu ülkenin içine girdiği krizleri, devülasyon  süreçlerini  düşünmek lazım. Ben sonuç itibari ile akşam  saat 18.00-19.99 gibi Türkiye’yi rahatlatacak  iyi bir sonucun çıkacağını ve bundan sonrası için bugüne kadar kampanya yürüten  batılıların ve terör örgütlerinin artık korkulu rüyası olacak  bir Türkiye’nin  ortaya çıkacağına inanıyorum.  Allah şimdiden hayırlı uğurlu etsin” değerlendirmesinde bulundu.

ERDEM, AİLESİ İLE BİRLİKTE OYUNU KULLANDI

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem oyunu Şehit Cem Özgül İlköğretim Okulunda kullandı.

Ailesiyle birlikte oyunu kullanan Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada 16 Nisan’ın önemine dikkat çekerek, “Bugün çok önemli bir gün. 16 Nisan ülkemizin yeniden dirilişinin günü olacak inşallah bizde bereketli olabilmesi için ailemle birlikte gelip oyumuzu kullandık.  Rabbim inşallah kullanmış olduğumuz oyu bereketli kılar.  Ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın yarınları için, bayraklarımızın sürekli dalgalanması için, ezanların asla susmaması için 16 nisanda verilen her bir oyun kat kat artarak yarın sabah aydınlık bir güne merhaba diyerek uyanacağımızın bir günü olsun inşallah  tabi bu seçim diğerlerinden çok farklı  çünkü bu bir sistem değişikliği  bu sistem değişikliği ile bundan sonra ülkemizde alınacak kararlar daha hızlı bir şekilde olacak yapılacak olan  daha hızlı sürdürülecek  bunun için de ülkemiz sürekli gelişecek.  gelişmesin den dolayı da biz diyoruz ki bu seçim bizim çok çok önemli  Rabbim tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir