Türkiye’nin En Güzel 4. Güvercini Adıyaman’dan Şampiyon Güvercinci Hacı Ali Kızıldağ

“İlimizi temsil etmekten Gurur duyuyorum”

Önceki hafta Ankara’da organize edilen 9. Şebap Güvercin festivaline Adıyamanlı Hacı Ali Kızıldağ’ın Güvercinleri damgasını vurdu.

15-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada 395 kulun yarıştığı ve 5 kategoride yapılan Şebap Irkı Kürenk  Dişiler dalında Türkiye 4. Sü seçilen Kızıldağ’ın Güvercinine Cumhuriyet altını ve plaket takdim edildi. Ülke genelinde bin 400 güvercinin katıldığı yarışmada büyük başarı elde eden temsilcimiz Kızıldağ “Adıyaman’ı temsil ettim ve başarılı olduğum için çok gururluyum” dedi.

30-40 bin lira değerindkei kuşların arasından çıktıklarını belirten Kızıldağ, “ daha önceki yarışmalarda 3.lük aldığım oldu. 25 yıldır güvercinlerimle uğraşıyorum. Bu bir tutkudur. Aşktır. İşimiz ve ailemizden sonra en değer verdiğimiz hobimizdir. Sigara, alkol, kumar gibi kötü alışkanlıkların yerine kuş sevgisiyle büyüdük bizler. Daha önceki yıllarda güvercin besleyen insanlara yanlış bir gözle bakılırdı. Şu an uluslar arası arena da güvercin yarışmaları oluyor. Önümüzdeki ay Londra’da dahi yarışma olacak. Bizler arkadaş ve dostlarımızla birlikte bu şekilde dostluğumuzu pekiştiriyoruz. Bu güvercinler bizleri birbirimize bağlıyor” dedi.

Ülke genelinde Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Şen, Bakanlar ve milletvekillerinin dahi güvercin beslediğini belirten Kızıldağ “ daha güzel başarılara imza atacağım” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir