Tut’da Turizm Projesi  

 

Tut ilçesinde “Her eve bir misafir projesi 2016” projesi hayata geçiriliyor.

TUT Belediye Başkanı Cemal Avcı, yaptığı açıklamada, dogal yapisiyla, misafirperver halkı ile Tut ilçesinin 2016 Mayıs ayında kapılarını turizme açtıklarını söyledi.

Her bahce evinde misafirleri doğal ortamda yaz ayının sıcaında serin bahçelerde bölge halkının kullanımına açacaklarını anlatan Avcı, şunları kaydetti:

“Alt yapısını yapan misafirlerin dinlenebilecekleri ortami saglayan herkese acik bir proje. Sıcak yaz aylarında dinlenebileceginiz, rahat bir nefes alacağınız yer Tut ilçesi. Nem oranının düşük, hava kirliliginin olmadığı rakımın 1050 den baslayıp 1990 metreye kadar yükselen panaorama Adiyaman’ın topraklarının ve komsu illerin Urfa, Gaziantep, Malatya, Diyarbakir, Kahramanmaras illerinin kuşbakışı seyretme olanağına kavuşacağız. Doğal ve tarihi kalıntıları izleyeceğiniz, derin bir nefes alıp rahatlayacağınız Tut ilçesine şimdiden hos geldiniz”

“Herkesi Projeye Davet Ediyorum”

Herkesi projeye destek vermeye davet eden Avcı, şöyle devam etti:

“Tut ilçesinde gün bir başka Gece bir başka güzeldir. Gündüz doğayı Gece Gökyüzünü seyretmek bir ayrıcalıktır Tut’ta. Sabah Günesin doğusunu seyretmek akşam Yıldızları ve Ay’ı seyretmek bir ayri özelliktir Tut’ta. Dünyanın döndüğünü yaşamak ispat etmek mümkündür Tut’ta.Bu güzellikleri görüp yaşamak bir kısmettir. Başka hic bir yerde göremeyeceğiniz farklı bir yerdir. Gelin bu güzellikleri hep beraber birlikte yaşayalım. Bu Tut’u hak ettiği yere getirelim. Tutlu’yu doğduğu yerde doyuracak değerleri kullanıma açalım. Tarihiyle, tarihi kalıntılarıyla Ulu Camisi Ziyaretleriyle, Doğal havası ve kimseye nasip olmayan doğallıklarını tüm Dünyaya tanıtalım  Herkesi bu ortak projeye Tüm Tutlu ve tutsever dostları desteklemeye ve elini taşın altına koymaya davet ediyorum”

 Tutlulara Destek Çağrısı

Tutlulara destek çağrısında bulunan Avcı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Tut’un bu ayrıcalıklarını hayata geçirip tanıtımını yapmak demek = DAVOS demek. Yani Tut Davos olmaya aday bir ilçe. Bize düsen görev bu değerleri tanıtmak, tanıtmak, tanıtmak. Şahsen Cemal Avci olarak yıllardan beri iddia ettiğim bu değerleri hayata geçirmek için sizlerin takdiri ve teveccühüyle bana vermiş olduğunuz görev Belediye başkanı olarak bu projeyi hayata geçirmek, azmi ve gayreti içindeyim. Haydi seçim meydanında verdiğimiz sözleri unutmayıp hayata geçirelim. Tut’u ve Tutluyu hak ettiği yere getirelim. Tut’u tanıtıp gelecek olan misafirleri ağırlayabileceğimiz alt yapıyı hazırlayıp göçe dur diyebileceğimiz iddasındayım. Tut’u tanıtıp alt yapımızı hazırlarsak hem Turizmden hemde Dut ürünlerimizden ve diğer el isi emeklerimizden para kazaniriz. Para kazanan insanlarda göc etmez çoluk, çocuk birlikte yaşarız. Haydi arkadaşlar 3 aylık zaman var. 1 Mart itibarıyla start verelim, ben varım, sizde varsanız is başına”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir