TÜTÜN İÇİN MİNİ BAKANLAR KURULU

 

Bakanlar ve Milletvekillerimiz Tütün İçin Toplandı

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tütün sorunu iletildikten sonra Adıyaman Milletvekilleri de sorunun çözümü için Ankara’da kolları sıvadı. Tütün için Adıyaman tarihinde ilk kez toplanıldığı konuşulurken toplantıdan çıkacak sonucu Adıyamanlılar merakla bekliyor.

Çelikhan tütününe çare aranıyor. 5 bakan 4 milletvekili bir aradaydı.

Adı Çelikhan tütünü olan ancak, bölgede ve Türkiye’nin bir çok yerinde üretilen sarmalık kıyılmış tütüne çözüm bulunması için 5 bakan ve 4 Adıyaman Milletvekili bir araya gelerek soruna çözüm bulmaya çalıştılar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım Bakanı  Faruk Çelik, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat ve Salih Fırat’ın olduğu bu bakanlıklara bağlı bürokratlarında hazır olduğu bir toplantı yapıldı.

Tütün ile ilgili olarak tüm detayların konuşulduğu toplantıda bakanların vekillerin ve diğer ilgili bürokratların eksik olan ve tamamlanması gereken konuları tamamlayarak kısa bir süre sonra tekrar bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca tütün, organize sanayi 6. bölge Girişimleri, sağlık yatırımları, emniyet kademesindeki karakol ve güvenlik tedbirleri ele alındı. TBMM Başkan Vekilimiz Cumhurbaşkanı Vekili olarak Adıyaman’a yapılan ve yapılacak olan yatırımları bir nevi kendi zatları yönetiyor.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Adıyaman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söylemişti:

 

“Benim derdim tütünle değil, terörle. Tütünün sizler için ne ifade ettiğini bilen bir kardeşinizim. Geçen günlerde bir toplantıya katılmıştım, orda bir söz söyledim, kaçak tütünle ilgili bahsettim mesele kaçak tütünle değil, benim meselem terörle. Şu ellerim zifir görmüş, ellerdir. İstanbul’da büyüdüm doğru, annem Bafralıdır. Bafra bir tütün diyarıdır. Tütün başka bir şeydir, onun neyi ifade ettiğini sabahın 4’ünde tütün dikmenin ne demek olduğunu, o insanların hangi hassasiyetle o tarlalara gittiğini orada çıkan hikayeleri orda söylenenleri çocukluktan beri çok iyi bilen biriyim. Bu içinde bulunduğunuz meseleden bu işi çekip çıkartmak sizi rahata erdirmektir.”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir