“Tuvaletler Toplumun Aynasıdır”

Bahçelievler Mahallesinde bulunan ve büyük bir zattın da yıllarca imamlığını yaptığı ve binlerce genci medrese eğitimiyle yetiştirdiği caminin tuvaletleri deyim yerindeyse pislikten geçilmiyor!

Duvara ve kapılara yazılan edepsiz yazılar, siyasi sloganlar küfürler ve uyarıcı nitelikte de olsa yazılmaması gereken notların yer aldığı tuvaletlerde sıvı sabun için sabunluk bile olmaması “Yazıklar olsun” dedirtiyor.

Tuvalete girmek için gazlı maske kullanmaktan başka çare olmadığını belirten mahalle sakinleri, bu pisliğin temizlemesi gerektiğini söylüyorlar. “Tuvaletler toplumların aynasıdır” diyen Adıyamanlılar “temizlik anlayışı bu mu” diyerek duruma tepki gösterdikleri görüldü. Yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar Adıyaman’da büyük bir zattın da yıllarca görev yaptığı ve binlerce öğrenci yetiştirdiği bir caminin tuvaletlerinin tertemiz olması gerektiğini belirterek yetkililere serzenişte bulundular.

Camide bir bayan tuvaletinin de olmamasının büyük bir eksiklik oluğunu söyleyen vatandaşlar, başka mahallelerden sırf zattı görmek için camiye gelen bayanların tanıdık evlere giderek ihtiyaçlarını karşıladığını tanıdıkları olmayanların ise büyük eziyetler çektiğini söylerken, tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler: ‘Tuvaletler toplumların aynasıdır. Bizim toplumumuz bu kadar temizliğe özen göstermeyen bir toplum değil. Ancak tuvaletin görevlisi olmadığı için tuvalet gerekli temizliği göremiyor. Yetkililer, birini görevlendirsin tuvaletler günde birkaç kez temizlensin. Ya da birine vererek ücret karşılığı tuvaletin temizliğini üstlensin ve tuvalete giden kişilerden ücret alsın. Adıyaman halkı bunu hak etmiyor” diyerek görüşlerini açıkladılar.

Camide bulunan tuvaletlerinde temiz tutulmadığına dikkat çeken vatandaşlar toplumun hassasiyet göstermesi gerektiğini belirttiler. Toplumun hassasiyeti ile yetkililerin de görevini yapmasını istediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir