“ÜCRETSİZ DİYE KULLANMAYAN YOK”

Minibüsçüler, Ücretsiz Kartların Sahibinin Değil Başkasının Kullanmasından Dertli

Adıyaman’da toplu taşıma araçlarında geçerli olan ücretsiz kartların asıl sahibi yerine başkası tarafından kullanılmasından minibüsçüler sitem etti.

65 yaş üstü kartların aslı sahiplerinin doğru dürüst kullanmadığından sitem eden Minibüsçüler, kart sahiplerinin çocuklarına, torunlarına ve kardeşine kartın verilmesinden artık bıktıklarını söyledi.

Yolcuların Minibüslere, ücretsiz kartlarla bindiklerinde kart sahibi değil ise kartlara el konulduğunu belirten minibüsçüler, vatandaşları uyararak duyarlı davranmasını istedi.

Ayrıca kartta el konulmasının yanında bir de ceza kesildiğinin unutulmaması gerektiğini belirten Kolej Kooperatifi Özel Halk Otobüsü Başkanı Abdulkadir Ergül, “Bu ücretsiz kartlar asıl sahiplerinin yanında bir de başkası tarafından kullanılıyor. Bazı kart sahipleri, çocuklarına yada torununa veriyor. Ya da komşusuna veriyor. Bu kartları başkası kullanıyor. Şirkete gönderiyorlar şirket bunu iptal ediyor. Ceza yazıyorlar. Ama gidip yine de eski kartlarını alıyorlar. Biz bundan çok şikayetçiyiz. Başkasının kartı ile günde ortalama minibüslere binen 6 kişi oluyor. Her otobüste. Ayda 60 bine yakın ücretsiz yolcu taşıyoruz. Çok sıkıntı yaşıyoruz. Devlet bize bir destek veriyor ama 4’de 1’ni veriyor. Biz 60 bine yakın yolcu taşıyoruz. Şuanda mazot paramızı çıkaramıyoruz. Devletten biz minibüsçülere yardım etmesini istiyoruz. Trafik ilgili bir problemimiz yok. Akşamları çarşı içi biraz yoğun trafik oluşuyor ama eskisine göre daha iyi şuanda. Trafik yapılan çalışmalar ile rahatlamış. Adıyaman İl Emniyet Müdürümüz Metin Alper’e teşekkür ederim. Tabi sağlı sollu araç parkları oluyor. Bu parklar kalksa daha iyi olur” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Atso’dan Vali Pekmez’e Hayırlı Olsun Dileklerinde Bulunuldu 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ve yönetim kurulu üyeleri Adıyaman …