ÜLKEMİZİN HEDEFLERİ SİYASETİN ÖNÜNDE OLMALIDIR

Halkımız demokrasinin kendine vermiş olduğu yetkiyle coşkulu bir şekilde sandığa giderek ülkemizin yeni yönetim sistemini oylama görevini yerine getirmiş ve 24 Haziran seçimini demokrasi bayramı havasında huzur ve sükûnet içerisinde gerçekleştirmiştir.

Büyük bir olgunluk içerisinde geçen seçimler sonucunda önümüzdeki 4 yıllık dönemde Türk siyasi tarihi açısından hayati bir önem arz eden ve gelecek adına belirleyici olacak olan Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri resmi olmayan sonuçları kamuoyuna ilan edilmiştir.

Kritik bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde 24 Haziran seçimlerinde milletimizin vermiş olduğu mesajları siyasi partilerin çok iyi bir şekilde analiz etmelerini ve bu sonuçtan gerekli dersleri çıkartıp ülkemizin refah ve huzuru adına başta; üretim, istihdam, ekonomi, sosyal ve hukuk alanın da yapılması gereken reformların ve yeniliklerin tüm kurum ve kuruluşlarda süratli bir şekilde tamamlamayarak hayata geçmesi adına iktidarı ve muhalefetiyle ayrıştırmayan bir siyasi anlayışla birleştirici dil kullanarak Siyasilerimizden ülkemizin hedeflerini şahsi hedef ve mücadelerinin önünde tutarak örnek bir uzlaşı içerisinde çalışmalarını bekliyorum.

Seçime yüksek katılımın olması Türk demokrasisinin geleceği için ümit vericidir. Seçimlerin kesin sonuçlarının açıklanmasından sonra hayata geçecek olan yeni sistemde hükümet kanadının bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Anayasa ve yasalar çerçevesinde görev yapacağına inancımız ve güvenimiz tamdır.

24 Haziran seçimleri sonucunda demokrasimiz kazanmış, milletimiz kazanmış, kısacası tüm Türkiye kazanmıştır.

Bu duygularla seçime katılan tüm siyasi partileri ve seçilen milletvekillerini tebrik ediyor, seçim sonuçlarının başta ilimize, bölgemize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu Haberi Gördünmü!

İnsanın Çapı, Dostlarının Çapı Kadardır..!

Yazmak isteyip yazamamak gerçekten çok zordur be dostar. Hele hele birde tek çareniz yazmak içinizi …