Umut Işığı Yoksul Aileleri Sevindiriyor

Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği insana hizmet etme düsturuyla büyüyen ve gelişen faaliyet alanlarıyla insanlık sevdalılarının sesi olmaya devam ediyor.

Yılın 12 ayı yetimlerin, fakirlerin ve yoksulların çığlıklarına kulak verdiklerini söyleyen Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Doğan,”İnsanların en hayırlısı başkasına faydalı olandır” dedi.

Yaptıkları yardımların tam anlamıyla yeterli olmadığını vurgulayan Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Doğan, “İnsanların en hayırlısı başkasına faydalı olandır. Çalışmalarımız mağdurlarla ile fakir ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz gıda paketi yardımıyla başladı. Yardımlarınız gerçek ihtiyaç sahiplerine aş oluyor.  Bize müracaat eden ve tespit ettiğimiz fakir, yetim ve ihtiyaç sahipleri çok fazla. Yaptığımız yardımlar ancak insanların bir kısmına yetiyor. Bilindiği gibi hayırseverlerin katkılarıyla bu yardımları dağıtıyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla herkese ulaşamaya çalışıyoruz. Tek dileğimiz tüm hayırseverlerin bu konuda gerekli olan hassasiyeti göstermesidir. Elimizde gerçek manada ihtiyaç sahibi bulunan aileler mevcut ve bu aileler gerçekten mağdur, çalışanı olmayan gerçek ihtiyaç sahipleri. Bize ulaşan yardımlar da böylesi ailelerin mutfağında evinde aş oluyor” diye konuştu.

“Hayırsever halkımıza da bir çağrımız var”

Yardım yaptıkları ailelerin hayır dualarını aldıklarını ileri süren Başkan Mehmet Doğan, şöyle dedi; “Allah’ın izniyle, belki onların dualarıyla bizde Allah’ın nail kullarından oluruz. Çünkü Peygamberimiz (sav) “Bir birinize yardımcı olun” diyor. Bu yardımların dağıtımında emeği geçen tüm üye ve gönüllülerimizden, hayırsever esnaf ve halkımızdan Allah razı olsun, makamları cennet olsun. Hayırsever halkımıza da bir çağrımız var. Yardımları sadece Ramazan ayında dağıtmıyoruz. Yılın tüm aylarında imkanlar ölçüsünde yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle mağdur insanlara yardım etmek isteyen tüm hayırseverleri yardıma davet ediyoruz. Gelin yardımlarınızı beraber dolaşarak dağıtalım. Yaptığınız yardımın nereye ulaştığına, kimlerin yüzünde çiçekler açtığınızdan haberiniz olsun. Gönlünüz ve vicdanınız rahatlasın. Nitekim gıda paketi yardımında bulunan bir vatandaşın bizimle gezip dolaşması sonrasında dile getirdiği duyguları bizi de mutlu ediyor. Biz herkesin böylesi hayırlı dernekleri tanımalarını istiyoruz. İnsanlarımız derneğimizi tanısınlar ki, fakir ve fukaraya, yardımcı olalım. Yardımlaşma çok güzel bir duygu. Allahu teala bize yardım eden, fakirlerin yüzünü güldüren, sebep olan, zamanını veren herkesten razı olsun.”

“Bu yardımlar Ramazan ayı dışında da devam etmeli”

Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin hayırsever vatandaşların vermiş olduğu yardımları maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaştırdığına dikkat çeken Mehmet Doğan, “Ramazan ayı içerisinde her gün 300’ü aşkın aileye ekmek dağıttık. Ramazan ayı içerisinde birçok vatandaşlarımız derneğimiz aracılığıyla maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım etti. Bu yardımların Ramazan ayı dışında da devam etmesini temenni ederek, maddi imkanları olmayan insanlara ulaşmak üzere bir köprü vazifesi görmek üzere yardım talebinde bulunmak isteyen insanlarımız Yavuz Selim Mahallesi 628. Sokak. No:1 adresinden veya 0416 216 41 21 ile 0506 510 77 10 hatlarından, ayrıca Halk Bankası 16000139 numaralı hesaplardan bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.

Adıyaman’da yardıma muhtaç olan çok fazla aile olduğunu vurgulayan Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyesi Faruk Çoban şunları kaydetti; “Derneğimize ulaşan yardımları dağıtırken, öncelikli olarak yoksul olan ailelere ulaşıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız sürekli bizlere yardım ediyorlar. Dernek olarak Adıyaman’ın geneline hitap ediyoruz. Bizim için herhangi mahalle söz konusu değil.  Derneğimize ulaşan her kim olursa olsun, ekiplerimiz o ailelerle birebir ilgileniyorlar. Yaptığımız ön araştırma sonrasında mağdur ailelere yardım yapılıyor. Ramazan ayında maddi durumu iyi olamayan ailelere günlük olarak ekmek ve gıda yaptık. Öte yandan fakir ailelerin günlük temel gıdalarını, elbiselerini, su ve elektrik giderlerini, kiralarını karşıladığımız gibi nakdi yardımları da ailelere ulaştırıyoruz. Öte yandan devletin imkanlarından habersiz olan vatandaşlarımızı da yetkililerle buluşturuyor, maddi durumu iyi olan ailelerin zekatlarını fakir ailelere ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımız bu ailelerin mağdur olmaması için Ramazan ayı dışında da yardım elini uzatmalı.”

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir