Umut Işığından, Üniversite Öğrencilerine Destek Çağrısı

Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Doğan, üniversite öğrencilerine burs verilmesi için hayırsever vatandaşlara çağrı yaptı.

Türkiye’nin her yerinden ve her gelir düzeyinden binlerce öğrencinin olduğu bir şehirde yeni bir öğrenim yılının başlayacağını hatırlatan Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Doğan, hayırsever iş adamlarının gençlere sahip çıkması gerektiğini savundu.

“Her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin önemli bir kısmı ailelerinden yeterli ekonomik desteği alamayacak ve yüzlerce öğrenci derneğimize başvuracak” diyerek sözlerine başlayan Adıyaman Umut Işığı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Doğan,  “Adıyaman dışından gelen ve çok sınırlı sayıda olan mevcut yurtlarda barınma imkanı bulamayan öğrenciler daha da zor koşullar altında öğrenimlerini sürdürmek zorundalar. Bizler gerçekten ihtiyacı bulunan her öğrencinin derneğimizin kapısını çekinmeden çalabilmesini ve olumlu cevap alabilmesini hedefleyerek yola çıktık. Ve şu an için bu hedeften çok uzak bir noktada olsak da bu sene önemli mesafe kat edeceğimize inanıyoruz. Üniversiteleri dünya üniversitesi yapan, büyüten önemli hususlardan birisi de sağlanan burslar ve özellikle mezunların öğrencilere sağladığı desteklerdir. Burs alacak öğrenci seçimleri, öğrencilerin ekonomik ve başarı durumuna, farklı burslardan yararlanma durumuna titiz bir şekilde bakılarak belirlenmekte. Tabii bu doğrultu da ilimizde ve il dışında bulunan hayırsever vatandaşlarımıza önemli bir görev düşüyor. Bu insanların burs konusunda yapacakları yardımlarla üniversitede okuyan öğrencilerimiz okullarını tamamlayabilecekler. Bunun için her zaman olduğu bugünde derneğimiz köprü vazifesini görmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir