BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Urmudut Fidan Dağıtımı Projesine Başlanıyor

Adıyaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, Tut Kaymakamı, İlçe Tarım Müdürü ve Tut Belediye Başkanı ile birlikte Tut ilçesindeki çiftçilerle bir araya geldi.

 

Tut ilçesine yapılan yatırımların yerinde incelenmesi ile birlikte çiftçilerin görüşlerini dinleyen Adil Alan, dut bahçeleri ve dut ürünleri üretim tesislerine ziyaretlerde bulundu.

 

Alan, ilçe için önemli gelir kaynağı olan tarımsal ürünlere yönelik istişareler yapılarak önemli bir tarımsal girdi olan fidan konusunda ilçedeki çiftçilere bitkisel üretimi destekleme projeleri kapsamında yüzde 75 hibeli 4 bin 600 adet urmudut fidanı dağıtım projesiyle ilgili çalışmaların başladığı müjdesini verdi.

 

Ekonomik getirisi çok daha yüksek olan, bölge iklim ve toprak koşullarına uyumlu urmudut bahçeleri kurularak bölge kırsalındaki çiftçilerin gelir seviyesinde çok önemli artışlar sağlanacağını belirten Alan, çiftçiler tarafından büyük bir sevinçle karşılanan bu projenin bir an evvel hayata geçirileceği konusunda ortak adım atılacağı ve projeye büyük destek sağlayacaklarını, projeyle birlikte ekonomik getirisi yüksek olan pekmez, pestil, kesme gibi urmudut son ürünlerinin üretim merkezi olma yolunda Tut ilçesinin büyük bir adım atmış olacağını da belirterek, projede hem meyvecilik hem de urmudut üretimi konusunda eğitim çalışmalarının yer alacağını, çiftçiler tarafından daha kaliteli, güvenilir, katma değeri yüksek ürünler üretileceğini söyledi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Özöncel: “Yeşilay Olarak Türkiye Saftında Birçok Önemli Olaylara Elimizi Atıyoruz”

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman şubesi tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençsen ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir