Uslu, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’nda

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (ATSO) Mustafa Uslu, TOBB’un önemli organlarından birisi olan Strateji Geliştirme Yüksek Kuruluna seçildi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, TOBB çatısı altında önemli bir göreve seçildi. M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki yeni seçilen TOBB Yönetim Kurulu ile Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu ve Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı ağırladı. Toplantıya TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu üyesi ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu da katıldı.

İlk toplantısını Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımlıyla yapan TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu üyeleri ekonomideki iyileştirmeleri ele aldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kurula seçilenlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunurken Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ile birlikte objektiflere poz verdi.

Aldığı görevin sorumluluğunu iyi bildiğini ifade eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, “Stratejik Planlama ve Koordinasyon Direktörlüğü, TOBB Genel Sekreterlik Makamına bağlı çalışarak, Birimler arasında ve/veya diğer kurumlarla etkin koordinasyon içinde, TOBB Başkanlık faaliyetlerinin planlanmasına yönelik çalışmaları yürütmek, Kurumun hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejileri oluşturmak ve geliştirmek ile sorumludur. Bulunduğumuz makamın ve aldığımız görevin bilincindeyiz. Bilindiği gibi TOBB Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sivil toplum örgütüdür. Önemli bir göreve seçilmekle birlikte hem TOBB’a hem de Adıyaman’a hizmet etmiş olacağız. TOBB’da odamızı ve Adıyaman’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Ekonomi çevreleri tarafından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çok önemsediği belirtilen, Türk ekonomisi için stratejiler belirleyici bir yapıda oluşturulan ve Mustafa Uslu’nun da görev yapacağı TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’nda, Türkiye’deki Odalar ve Borsalar camiasın önemli isimleri yer alıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte çalışacak olan TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’nda, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Gaziantep Sanayi Odası’ndan Adil Sani Konukoğlu, İstanbul Ticaret Odası’ndan Murat Yalçıntaş, Ankara Ticaret Odası’dan Salih Bezci, Konya Sanayi Odası’ndan Tahir Büyükhelvacıgil, İzmir Ticaret Borsası’ndan Işınsu Kestelli, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’dan Nafi Güral, İstanbul Sanayi Odası’ndan Erdal Bahçıvan gibi toplam 24 isim bulunuyor.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir