Uslu:“Kimseyi Karşımıza Almayacağız”

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası ( BEM-BİR SEN)  Genel Başkan Vekili Levent Uslu Besni ve Gölbaşı ilçelerinde Memur Sen’e Davet Tercih Evet buluşmaları kapsamında üyelerle bir takım temaslarda bulundu.

Besni ve Gölbaşı ilçelerinin temsilcilik binalarında gerçekleştirilen buluşmalarda üyelerin talepleri değerlendirilerek sendikal çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Vekili ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu yaptığı konuşmada, birlik olmanın önemine değinerek, “Biz insanı insan olduğu için, yaratandan ötürü severiz. Dışarıdan bize empoze edilmiş etiketleri bir kenara bırakacağız artık. Bundan sonra da kendisini bir dolara satmış şerefsizleri de bir kenara bırakıyoruz. Bütün vatandaşlarımızla birlik beraberlik olmak durumundayız. Onun için kimseyi karşımıza almayacağız. Vatansever bu ülkenin vatandaşı herkes ilgi alanımızdadır ve bu davada, bu mücadelede yerini almak durumundadır” şeklinde konuştu.

“Hedefimiz 1 milyon 111 bin 111 üye sayısıdır. Yola revan olacak, gitmediğimiz ücra köşe kalmayacak ve bu büyük hedeflerimize en kısa sürede ulaşacağız. Büyük teşkilat olmanın özelliği büyük hedeflere, kendinden emin ve sağlam adımlarla yürümektir. Kimseyi ötekileştirmeden, kardeşlik duygularıyla çalışmalarımızı sürdürecek, hedeflerimize en yakın zamanda ulaşacağız” ifadelerini kullanan Levent Uslu “bize Sadece memurların değil, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanımızın, masumların ihtiyacı var. 2015 Toplu Sözleşmesinde 213 ayrı soruna el attık ve 213 kazanım elde ettik. Ancak biliyoruz ki, memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var. Bunun için büyüme, kalkınma, refah ve istikrar önemli. 2017 yılı hedefimizi 1 milyon 111 bin 111 üye sayısı olarak belirledik. İnşallah bu hedefe 2017 Mayıs tutanaklarında hep birlikte imza atacağız” dedi.

Programda konuşan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ise, içinde yaşadığı topluma yabancılaşmadan, bugünün, yarının farkında olmanın tarihsel bir bakış ve millî şuurla mümkün olduğunu belirterek, “Temsil ettiğimiz çalışanların haklarını savunurken, nitelikli çalışmalarla, önerilerle sorunlarına çözüm ararken, onlar adına kazanım üretmenin mücadelesini verirken, ülkemizin ve milletimizin yarınının bugünden daha iyi olması için de çaba harcıyor, mazlum ve mağdurların dertleriyle dertleniyoruz. 25 yıldır bu minvalde ter atıyor; eylemlerimizle, bilimsel çalışmalarımızla, yetkililer nezdinde girişimlerimizle yol gösteriyor, yol açıyoruz. Kamu görevlileri için verdiğimiz özlük ve özgürlük mücadelesi, millî iradenin kesintiye uğratılmaması konusundaki hassasiyetimiz, değerlerimizle yoğrulmuş bir yaşam biçimi için gösterdiğimiz çaba, yaptığımız çalışmalar bugün bizi zirveye çıkarmıştır. Sendika olarak, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da zirvenin hakkını vermeye, yeni ufuklara yelken açmaya devam edeceğiz” dedi.

Levent Uslu ve beraberindeki heyet Gölbaşı ilçesinde açılan Evet karargahını da ziyaret ettikten sonra Adıyaman Şube Binasında incelemelerde bulunarak istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir