ADIYAMAN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ARTTIRILDI

Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırılmıyor

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu ticareti ve kullanımıyla ilgili mücadeleyi arttırdı.

Daha önceden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki büro amirliği olarak faaliyet gösteren narkotik ekipleri artık Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürütüyor. Yeni kurulan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri son 10 günde ‘şok’ uygulamalar yaparak uyuşturucuya geçit vermiyor.

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, uyuşturucuyla daha etkin mücadele etmek için Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünü kurduklarını belirterek, “Son 10 gün içerisinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimiz il ve ilçe merkezlerinde uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan ve nakleden şahıslara yönelik çalışmalarını arttırdı. Son 10 günde kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan toplam 26 olay meydana geldi. Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan 8 olay olmak üzere toplam 34 olay meydana gelmiş, 56 şüpheli şahsa işlem yapılmış, 1’i firari, 4’ü adli kontrol şartı ile serbest, 5 şahıs tutuklanmıştır.

Bu olaylarda 929 gram esrar, 3 gram eroin, 7 adet ectasy hap, 3.5 gram sentetik kannobinoid (banzai) ele geçirildi” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir