Üzerimde Yok Sonra Veririm Diyebiliyorsun Marketlerin Altında Ezilen Adıyamanlı Esnaf İsyan Etti

Son yıllarda sıklıkla gündeme getirilen “ Büyük marketler mahalle esnafını yok ediyor” başlıklı haberlerin ardından Adıyaman esnafı da boş durmadı.

Kendi çabalarıyla hazırladıkları pankartlarla vatandaşı yeniden mahalle esnafına çekmeye çalışan esnaflarımız üzerinde “ Kaderini yaşantısını Adıyaman’a bağlamış Adıyaman’da yaşayan, Üzerimde yok sonra veririm dediğinde iyi ve kötü gününde beraber olduğun yerel esnafına sahip çık” yazan pankartlarla mücadelesine devam ediyor.

Her fırsatta dile getirilen ancak her geçen gün mantar misali çoğalan büyük marketler nedeniyle Adıyaman’ın parasının dışarıya aktığını belirten esnafımız “ Bizler Adıyaman yerel esnafı olarak iyi günde kötü günde insanımızın yanında olurken birçok vatandaşımız sırf taksit imkanı nedeniyle büyük marketlerden ve alışveriş merkezilerinden fiyatının iki katına ürün almaya devam ediyorlar. Bizler artık halkımızı geri kazanmak istiyoruz. Markası bilinmeyen kalitesiz ürünleri satmaya devam eden büyük marketler artık insanlarda bir alışkanlık yapmış halbuki sıkıştığında insanımız gelip bizlerden borca alışveriş yapabiliyor” dediler.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir