Vakfın Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu; “İslam Coğrafyasında Yanan Ateş Yüreğimizde Kor Olup Gidiyor”

Adıyamanlılar Vakfının Bolu’da düzenlediği Geleneksel 6. istişare toplantısının ikinci günü birinci oturumda Vakıf olarak gerek genel merkez ve gerekse Adıyaman şubesince 2016 yılında yapılan hizmetler ile ilgili sinevizyon eşliğinde anlatmakla başladı.

Programin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı genel başkanı Ramazan Aksoy, gerek sosyal ve kültürel etkinlikler anlamında ve gerekse eğitim alanında gerçekleştirmiş oldukları hizmetlerle Türkiye’nin hatırı sayılır ve saygın sivil toplum kuruluşları arasında girmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Aksoy, “Bütün bu çalışmaların gerçekleşmesinde başta Vakfı kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere bütün arkadaşlarımızın büyük yemeği olmuştur. Bu anlamda katkısı olan emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Bu istişare toplantısını vakfımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu ise Adıyaman’da vakıf olarak yapılan hizmetlerden bahsetti.

Akıncıoğlu, “Bu ana kada gerçekleştirmiş olduğumuz bütün çalışmalarda emeği geçen bütün vakıf vakıf yönetici kardeşlerimi kutluyorum. Bu aşamadan sonra Adıyaman’da en büyük İhtiyacınız olan öğrenci yurdunun yapılması için de daha fazla gayret sarf etmemiz gerektiğine inanıyorum İnşallah yakın bir zamanda bu işin üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Sanatçılar Konisyonundan sorumlu Başkan Yardimcısı Hamza Taşan ve ve Vakıf Başkan Yardımcısı Abuzer Korkmaz ise “Biz bir Aileyiz” projesi ile ilgili bilgiler verdiler.

Burs çalışmaları hakkında bilgi veren Vakfın mütevelli heyet üyesi Ömer Özkartal, vakıf olarak 20 yıldan bu ana kadar yaklaşık 10 bin kişiye burs hizmetinde bulunduğunu belirterek, “Bu konudaki en buyük sıkıntımız mezun olan öğrencolerimizin geri dönüşünün olmaması olduğunu söyledi. Özkartal, gelecekte ana hedeflerimizden bir tanesi de mezun ettiğimiz öğrencilerin vakfımıza yönelik geri dönüşümün sağlanması için çok daha fazla gayret sarf edilmesi gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Vakfın Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, “İslam coğrafyasında yanan ateş yüreğimizde kor olup gidiyor. Adıyaman’a yapılacak olan en önemli hizmet bu kentte yapılacak olan yatırımlardır. Burafa burs verdiğimiz öğrencilerimizle daha fazla temas halinde olmalıyız. Vakıf olarak biz bir aileyiz projesi konusunda da daha çok hassasiyet göstererek onlarla daha fazla zaman ayırmamız gerekir” dedi.

Toplantıya misafir olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise üniversitenin gelişimi ve değişimi üzerinde genel bilgiler vererek, son yıllarda her geçen yıl farklı bölümlerin açılması ile birlikte öğrenci sayısı da her geçen yıl giderek arttığına dikkat çekerek, Adıyamanlılar Vakfı’nın bu önemli istişare toplantısına katılmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir