VALİ ABDULLAH ERİN VE BELEDİYE BAŞKANI F.HÜREV KUTLU’DAN ZEY KÖYÜNE ZİYARET

Kırsal kesimin sorun ve sıkıntılarını çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy gezilerine Zey Köyü ile devam eden Vali Abdullah Erin, Köy meydanında köy muhtarı ve vatandaşlarla sohbet ederek köyün ihtiyaç ve sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Zey Köyünü ziyarette Vali Abdullah Erin’e Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan ve Mahalli İdareler Müdürü Yusuf Güleç eşlik etti.

Köyün içindeki mağaraları gezerek, Zey Köyünün tarihi ve genel yapısı hakkında Köy Muhtarı Celal Eğilmez’den bilgi alan Vali Abdullah Erin, köy meydanında köylülerle sohbet ederek vatandaşların dinleyip, içme ve tarımsal sulama hakkında iletilen taleplerle ilgili de gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Köylü Kadınlarla da sohbet eden Vali Erin, beraberinde bulunan Özel İdare yetkililerine, iletilen sorunların çözümü konusunda talimat verdi.

Kırsal kesimin sorunlarının çözümü noktasında yoğun gayret sarf edeceklerini dile getiren Vali Abdullah Erin, “Bu ziyaretlerle amacımız, köylü vatandaşlarımızın dertlerini birinci ağızdan dinlemek ve bu sorunların çözümü noktasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktır.  İnşallah bundan sonraki süreçte de her türlü hizmetin en iyisine layık olan hemşerilerimize hizmet adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan sonra kırsal kesimdeki vatandaşlarımızla daha sık bir araya gelerek sorunları bizzat yerinde dinleyeceğiz. Tek hedefimiz kırsal kesimin hayat standartlarını biraz daha yükseltmektir. Tek düşüncemiz ve tek uğraşımız budur”şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Rukiye Avcı adlı lise öğrencisi, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında büyük rol oynayan ve bu uğurda hayatını kaybeden vatan şehidi Astsubay Ömer Halisdemir anısına yazdığı duygu yüklü şiiri okudu.

HABER: BURHAN IŞIK

zey_koyu_ziyaret_1 zey_koyu_ziyaret_6 zey_koyu_ziyaret_4 zey_koyu_ziyaret_3

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir