Vali Demirtaş: “25 adet projede 1.400 kişi İstihdam Edilecek”

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı son toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında toplandı.

Valilik Toplantı Salonun’da gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, ilgili kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, iş gücü piyasasının nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacıyla İŞKUR il Müdürlüğü aracılığıyla Adıyaman’da 2 bin 400 kişinin istihdam edileceğini kaydetti. Vali Demirtaş, “Toplum Yararına Programı kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlarla imzalanan protokollerle toplam 25 adet projede 1.400 kişi 15 Kasım 2015 tarihinden, 15 Haziran 2016 tarihine kadar istihdam edilecektir. 1.400 kişinin istihdamına müteakip Kasım ayı sonunda 1000 kişilik daha yeni bir istihdam alanı sağlamak amacıyla yeni programlar başlatılacaktır. Programa katılanlara aylık asgari ücret maaş ve sigorta primleri İŞKUR tarafından ödenecektir. 1.400 kişilik programa başvurular 23 Ekim’de başlayacaktır” dedi.

Toplantıda, Toplum Yararına Programı kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Bakım Projesinde çalıştırılmak üzere 2015 Nisan ayından itibaren 6 ay süreyle istihdam edilen bin kişinin çalışma süresinin 3 ay daha uzatılarak, 9 aya çıkarıldığını ifade edildi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir