Vali Demirtaş Adıyaman’ı Karış Karış Geziyor  

 

Adıyaman’da göreve başladıktan sonra birçok başarılı projeye imza atan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, hafta içerisindeki yoğun çalışma temposunu hafta sonları da hız kesmeden sürdürüyor.

Adıyaman’ın sorun ve sıkıntılarının çözülmesi noktasında mesai kavramı gözetmeden ilçeleri ve köyleri karış karış gezen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın bu hafta sonu mesaisi Kahta ilçesi oldu.

Hafta sonu incelemelerine il merkezinde inşaatı devam eden Yeni Hükümet Konağı ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası ile başlayan Vali Mahmut Demirtaş, devam eden çalışmalarla ilgili firma yetkilisinden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerini tamamlayan Vali Demirtaş, Kahta ilçesine geçerek, Kahta halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek Ebu Sadık projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’dan bilgi aldı.

Ebu Sadık Projesinin Kahta ilçesine ayrı bir güzellik ve değer katacağını belirten Demirtaş, “Kahta halkına nefes aldıracak bu projeye değişik türden ağaçların dikilmesiyle başlamış bulunuyoruz. Bu proje vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü sosyal donatıya sahip olacaktır. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız hafta sonları ve tatil günlerinde bu alana geldiklerinde sabahtan akşama kadar hoşça vakit geçirebilecektir. Bütün çalışmalarımızı insanlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve vatandaşımızın huzur ve mutluluğunun temini için yürütüyoruz” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, Kahta ilçesinde yaptığı incelemelerin son bölümünde inşaatı devam eden yeni Kaymakamlık konutunu gezerek, binanın son durumu hakkında bilgiler aldı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir