Vali Demirtaş’a Veda Yemeği

Valiler kararnamesi ile Adıyaman Valiliğinden Adana Valiliğine atanan Vali Mahmut Demirtaş, onuruna veda yemeği düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesinin ortaklığında Grand Adıyaman’da düzenlenen veda yemeğine Vali Mahmut Demirtaş ve ailesi, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Ağır Ceza Başkanı Ahmet Şeker, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, kanaat önderleri, basın mensupları aileleriyle birlikte katıldı.

Düzenlenen programda açılan iftar sonrası Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’daki 4 yıllık görevi süresince Adıyaman’da hayata geçirilen projeler ve yaptıkları çalışmaları değerlendiren bir slayt gösterimi yapıldı.

Ardından, Adıyaman Belediye Meclisince alınan karar gereği Adıyaman’a her alanda yaptığı katkılarından dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu tarafından fahri hemşehrilik beratı takdim edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’a atandığı 2012 yılından bu yana gecesini gündüzüne katarak çok önemli projeleri hayata geçirdiğini söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’da göreve başlamasıyla birlikte imza attığı büyük projelerle Adıyaman’ın yüzünü güldürdüğünü belirten OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk ise, Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’dan ayrılmasına üzüldüklerini aktardı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise konuşmasında, Vali Mahmut Demirtaş’ın hayata geçirdiği projelerin takdire şayan olduğunu vurgulayarak, Vali Mahmut Demirtaş’ın Adana’da da aynı başarıyı göstereceğine inandığını kaydetti.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da konuşmasında, “Adıyaman Sayın Valimize çok alışmıştı. Bu bir veda yemeği değil, bunu bir vefa yemeği olarak görüyorum. Sayın Valimizin yolu açık olsun ama gidiş yolunuz kadar, dönüş yolunuz da açık olsun. Sık sık Adıyaman’a gelirseniz memnun oluruz. Sayın Valimizin döneminde çok önemli projeler hayata geçirildi. Yaptığı bu hizmetlerinin yanında gönlümüzde olduğu gibi resmiyette de Adıyamanlı olması için Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a Adıyaman’a yaptığı güzel hizmetlerden dolayı fahri hemşehrilik beratını takdim ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Halil İbrahim Fırat ise, “Dört yıl önce Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş Adıyaman’a atandığında ben AK Parti İl Başkanıydım. 4 yıl süresince Adıyaman’a yaptığı hizmet ve katkılarından dolayı kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden binlerce kez razı olsun. Her zaman bir Adıyamanlı gibi çalıştı. Hatta diyorum ki, Adana’ya bir Adıyamanlı vali atandı. Sayın Valimizin Adana Valiliği görevinde de çok çok başarılı olacağına inanıyorum. Rabbim yolunu ve bahtını açık etsin” dedi.

Veda yemeğinde yapmış olduğu konuşma esnasında duygulu anlar yaşayan Vali Mahmut Demirtaş ise, “Yaklaşık 4 yıldır sürdürmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevinden, Adana Valiliği görevine atanmış olmam nedeniyle, huzur ve kardeşlik diyarı Adıyaman’dan ayrılıyorum. Son anıma kadar sizlerle bir arada olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum. Öncelikle tüm Adıyamanlı kardeşlerimin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Bu mübarek ayda bu mukaddes iklimin gönüllerimizin arınmasına ve bu birlikteliğimizin daim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum. İnanın, insanın kendi vedasında konuşması kadar zor bir şey yoktur. İnsanoğlu bu dünyada emanet ehli bir varlıktır. Canımız, malımız, mevkiler, makamlar bunların hepsi birer emanettir. Adıyaman’ın kadirşinas halkına hizmet etmek amacıyla şerefle devraldığım görevi yine alnımın akıyla Sayın Abdullah Erin Valiye bırakıyorum. Abdullah Erin Valimizi tebrik ediyor ve can-ı gönülden başarılı olmasını temenni ediyorum. Adıyaman halkı beni sadece ilin Valisi olarak değil, Adıyamanlı bir kardeşiniz olarak bağrınıza bastınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İnanın bazen kelimeler yetersiz kalır, bazen insanın boğazı düğümlenir ya, şu anda o anı yaşıyorum. Görev yaptığım süre içerisinde kendimi çok huzurlu ve aile sıcaklığında hissettim. Göreve geldiğim 2012 yılı Ağustos ayından bugüne kadar, her alanda Adıyaman’da büyük değişiklikler oldu ve Adıyaman çok önemli yatırımlara kavuştu, daha nicelerine de kavuşmaya devam edecek. Bu süre zarfında hak ve adaletten ayrılmadan, hizmetin gerektirdiği tutum ve davranış içerisinde Adıyaman’a en iyi hizmet verebilmenin gayretinde oldum” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, “Hamdolsun yaklaşık 4 yıllık görev süresince vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak, Adıyaman’da hedeflediğimiz bütün projeleri tek tek hayata geçirmenin huzuruyla ayrılıyorum. Özellikle, eğitimde kaliteyi artırma adına okullaşma oranının yükseltilmesinde, sağlıkta, tarımda, ulaşımda, turizmde, gençlik spor yatırımları ile köylerimizin alt yapısının iyileştirilmesinde, Adıyamanlı vatandaşlarımıza nefes aldıracak Beşpınar Projesinin hayata geçirilmesinde, Sahabe Projesine başlanılmasında, Adıyaman’a, Kahta’ya ve Çelikhan’a yeni ve modern birer Hükümet Konağı, Merkez ve ilçelerimizde Emniyet Hizmet binaları ve lojmanları, Hizmetiçi Eğitim Merkezinin kazandırılmasında, yarım asırlık sulama projelerinin hayata geçirilmesinde, İpekyolu Kalkınma Ajansı ile SODES kaynaklarının etkin kullanılması gibi, Hükümetimizin ve Milletvekillerimizin sağladığı imkanlar ve bizlerinde takibi ile 4 yılda Adıyamanlı vatandaşlarımızın huzur ve refahını artırıcı ve burada sayamadığım çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Yapılan bu yatırımlarla Adıyaman’ın bugününün dünden, yarınının da bugünden daha güzel olacağını ifade etmek isterim. Bu çalışmalarımda en büyük desteğim başta Sayın Meclis Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın bey olmak üzere milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, vali yardımcılarım, kaymakamlarım, il genel meclisi başkan ve üyeleri, kurum müdürlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, kurum personellerimiz, basınımız ve kıymet bilir Adıyaman halkı olmuştur. Yapılan her türlü desteğe şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum. Adıyaman’da bulunduğum süre içerisinde siz değerli hemşerilerimden görmüş olduğum yakınlığı, teşvik ve desteği hayatım boyunca unutmayacağım. İnanın bir parçamı burada bırakarak ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin, benden yana helal olsun. Adana’da da bir kardeşinizin ve evinizin olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Gelecekte daha kalkınmış bir Adıyaman görme arzusu ile arz-ı veda eder, her şeyin gönlünüzce olması dilerim” şeklinde konuştu. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir