Vali Kalkancı “ 30 Ağustos Yüreği Vatan Sevgisi ve İmanla Dolu Ordunun Gösterdiği Büyük Kahramanlıktır”

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kalkancı, aziz milletin, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek elde ettiği ve Cumhuriyete hayat veren büyük destanın 95’inci yıl dönümünü milletçe kutlamanın heyecanı, gururu ve sevinci içerisinde olduklarını belirtti.

30 Ağustos’un, bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordunun, milletiyle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferlerden biri olduğunu ifade eden Kalkancı, şunları kaydetti:

“30 Ağustos; bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletiyle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferlerden birinin yıldönümüdür.

Kahraman milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirdiği 30 Ağustos Zaferi; tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu büyük Türk Milletinin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının ispatıdır. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri ve milletimizin hürriyet ve istiklaline verdiği önemin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

Milletimizin makûs talihini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti, hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini,  milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Bu inanç ve coşkuyla, bu büyük zaferi bize armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarının ve Adıyamanlı vatandaşlarımızın Zafer Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir