????????????????????????????????????

Vali Kalkancı, Altınşehir Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

“Çocuklar Adına Fidanlar Dikeceğiz O Fidanlar Çocuklarla Büyüyecek”

 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Altınşehir Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek vatandaşların sorun ve beklentilerini dinledi.

Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen “Halk Günü” toplantısına Milletvekili Salih Fırat, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, mahalle muhtarı ve Altınşehir Mahallesi sakinleri katıldı.

Yapılan toplantıda vatandaşların dile getirdiği, eğitim, sağlık, ulaşım, spor tesisi, çocuk parkı, kentsel dönüşüm ve alt yapı hizmetleri ile ilgili talepler dinlenilerek sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Katılımın yoğun olduğu halk günü toplantısında konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “vatandaşlarımızın talep, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla buna benzer toplantıları bundan sonra her mahallemizde düzenli olarak yapacağız. Halk ile devlet arasında köprü görevi gören Mahalle Muhtarımız Mahallesi ile ilgili yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.  Bu toplantılarla amacımız, vatandaşlarımızın isteklerini birinci ağızdan dinleyerek, sorunların çözüme kavuşturulması, varsa eksikliklerin giderilmesidir. Problemleri ve yapılması gereken çalışmaları da birlikte istişare ederek çözeceğiz”dedi.

Toplantı da ayrıca, Adıyaman’ın yeşil bir örtüye bürünmesi için önümüzdeki günlerde ağaçlandırma çalışmaları başlatacaklarını belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Adıyaman’da her mahallede her okulda çocuklarımız adına bir fidan dikeceğiz. O fidan o çocukla birlikte büyüyecek ve o çocukta o ağaca kardeşi ve evladı gibi bakacak. Bu sene ağaçlandırma sezonuyla birlikte bu işin startını vermiş olacağız”dedi.

Altınşehir Mahallesi sakinleriyle sohbet havasında geçen toplantıda vatandaşlara tek tek söz verilerek, sorun ve talepler dinlenildi. Vali Kalkancı, vatandaşların ve mahalle muhtarının dile getirdiği sorunları tek tek not aldırarak, bu sorunların öncelik sırasına göre çözüme kavuşturulması için kamu kurum ve kuruluş amirlerine talimat verdi.

Toplantı sonrası Vali Kalkancı, vatandaşların dile getirdiği sorunların imkânların el verdiği ölçüde çözüleceğini kaydetti.

Altınşehir Mahallesi sakinleri ise, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Nurullah Naci Kalkancı ve kurum amirlerine teşekkür etti.

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir